Domination Zimna Edycja
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Domination Zimna Edycja


 
IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Giełda pracy

Go down 
2 posters
AutorWiadomość
Krewetki
Gracz
Krewetki


Liczba postów : 1138
Join date : 03/02/2020

Giełda pracy Empty
PisanieTemat: Giełda pracy   Giełda pracy Icon_minitimeWto Mar 10, 2020 6:38 pm

Wojna Etiopia-Somalia (Dżibuti)






Etiopia atakuje na początku Dżibuti, potem wyrusza całą siłą na Somalię w celu zjednoczenia Rogu Afryki.

FAZA 1


Giełda pracy Unknown

dywizje górskie i piechoty przechodzą przez Dżibuti szybko zajmując większe miasta po drodze docierają do stolicy.
 oddziały sił porządkowych idą aby stłumić możliwość zamieszek w podbitym kraju.

FAZA 2


Podczas ataku na Dżibuti wojska Etiopskie zabezpieczają granice z Somalią.
Giełda pracy Unknown
Po podbiciu Dżibuti wojska, które je atakowały mają za cel od razu przejąć somaliland i zatrzymać się na danej linii.


FAZA 3

Po zatrzymaniu się na lini i przegrupowaniu wojsk ja na mapie poniżej, zjednoczona siła Etiopska robi zmasowny atak na stolicę Somali.
Ten Atak jest wspierany przez eskadry kawalerii powietrznej.
Za wojskiem podążają oddziały sił porządkowych aby zabezpieczyć linie przed powstańcami.
Giełda pracy Unknown


Powyżej taktyka.

A co do tego jak było naprawdę to:

  1. wojska bez problemu weszły do dżibuti i je zdobyły
  2. północ somalii się trochę broniła szczególnie w górach, ale była zaskoczona stąd wycofanie na południe i obrona Mogadiszu
  3. tu należy zaznaczyć że somalia jest podzielona na somalandię i coś jeszcze
  4. somalandia to na północy po długich walkach sie wycofało na południe gdzie znalazło schronienie u swoich braci/wrogów
  5. walka na południu jak w taktyce na początku, ale cały czas południe i mogadiszu dawało duży opór
  6. straty w walkach na północy w somalandii spore po obu stronach
  7. straty w walkach na południu duże dla etiopii, mniejsze dla somalii
  8. pod koniec następuje kontratak somalii ale helikoptery etiopskie dają sporą przewagę i udaje się zachować status quo




Mapa po walkach:
na zielono tereny pod okupacją etiopii
na czerwono pas frontu

Giełda pracy Somalia_physical_map
Powrót do góry Go down
Vann
Gracz
Vann


Liczba postów : 530
Join date : 03/02/2020

Giełda pracy Empty
PisanieTemat: Re: Giełda pracy   Giełda pracy Icon_minitimeSro Mar 11, 2020 8:08 am

Giełda pracy Somaliland

Wojna o Róg Afryki

Róg Afryki nawet za czasów brytyjskiego kolonializmu nie był regionem bezpiecznym. Ciągle rywalizujące ze sobą klany, religijny fundamentalizm i głębokie przekonanie o niesprawiedliwym podziale postkolonialnym tę sytuację tylko, w okresie niepodległości, pogorszyło; stąd drzewiej wybrzeże Zatoki Adeńskiej gościło kilka podmiotów roszczących sobie prawo do suwerenności. Były nimi Dżibuti, separatystyczny Somaliland i Somalia. Były, bo w pierwszym kwartale roku 2021 zaszły pewne wydarzenia, które wywołały fiasko ich samodzielności.

Inicjatorem tych wydarzeń był nie kto inny, jak żołnierz etiopski. Etiopska Republika Agrarna zarządziła skoordynowany atak na Dżibuti, które - okrążone z każdej strony - nie miało praktycznie żadnego potencjału obronnego. Do walki rzucone zostały siły piechoty, wyposażone także do walk w górach, które przetoczyły się przez państwo jak wichura zajmując większe miasta, docierając ostatecznie do stolicy kraju i zajmując ją bez większych problemów. Nieliczne starcia które stoczyła armia etiopska były wszystkie przez nią wygrane, a niewielkie oddziały zbrojne Dżibuti złożyły broń lub rozpierzchły się w podziemiu. Najeźdźca wraz z żołnierzami przysłał liczne oddziały sił porządkowych, które miały zaprowadzić w kraju porządek; obecnie próbują zapanować nad chaotyczną machiną okupacyjną. Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy niewielkiego Dżibuti nieprędko ponownie zaznają wolności.

Etiopia na tym nie poprzestała. Wojska z Dżibuti zabezpieczyły granicę z Somalilandem - separatystyczną częścią Somalii o własnym prezydencie, samostanowiącą o sobie i sprawującą niepodzielne rządy na swoim terenie. Między Somalilandem a Somalią od dawna panowała atmosfera kryzysu politycznego i powstawały wzajemne roszczenia, a kryzys sytuacji nie poprawił. Wojska etiopskie o wysokim morale przekroczyły granicę Somalilandu (teoretycznie więc Somalii, gdyby brać pod uwagę zdanie społeczności międzynarodowej) w pierwszych dniach lutego i zaskoczyły Somalilandczyków, którzy ledwo co zdążyli przyzwyczaić się do zmiany kolorów flag na granicy z Dżibuti.

Wojsko etiopskie obrało dwa kierunki uderzenia w walce o Somaliland: wzdłuż linii wybrzeża oraz śródlądowy. Celem było zabezpieczenie dużych portowych miast oraz większych ośrodków zamieszkania w głębi kraju, w tym stolicy, Hargejsy. Somaliland, mimo zaskoczenia, wystawił pewne siły zbrojne gotowe do ograniczenie udanego odpierania ataku etiopskiego - przynajmniej przez pewien czas. Jego piechota górska dobrze poradziła sobie w obronie pozycji przed atakami Etiopczyków na Booramę i Hargejsę, ale poniosła przy tym znaczne straty i musiała się ostatecznie wycofać. Tutaj należy zauważyć, że i wojsko najeźdźcze poniosło spore straty wymagające uzupełnienia jego składu i dodatkowego zaopatrzenia. Etiopskie wojsko było jednak zwyczajnie liczniejsze i zdążyło w tym czasie zająć praktycznie niebronione miasta morskie Somalilandu, wchodząc dalej w kraj; prezydent kraju podjął decyzję o ewakuacji sił zbrojnych. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów nawiązano porozumienie Somalilandzko-somalijskie, a wojska małej, separatystycznej republiki zaczęły skoordynowane wycofywanie się na południe, by móc kontynuować walkę przeciw najeźdźcy zza granicy somalijskiej. W tym czasie etiopskie siły porządkowe rozgościły się w podbitym kraju.

Somalia postawiła swoje wojska w gotowości już w momencie ataku Etiopii na Somaliland - uważając go w końcu za własne terytorium - a teraz, z dodatkowym zastrzykiem żołnierzy i rekrutów z północy, była relatywnie gotowa na uderzenie Etiopii i obronę suwerennej ziemi.

Podstawowym celem planu dowództwa Etiopskiej Republiki Agrarnej było zajęcie stolicy kraju, Mogadiszu i zdławienie oporu jego mieszkańców, by podporządkować sobie następnie bezbronny i pozbawiony administracji kraj. Wojsko miało przejść przez praktycznie wszystkie większe węzły komunikacyjne, podporządkowując sobie miasta i ośrodki; eskadry kawalerii powietrznej były pewnym novum, które towarzyszyło wojskom piechoty etiopskiej. Szeroki atak spotkał się ze znaczną odpowiedzią siły ogniowej Somalii, która odniosła duży sukces obronny zważywszy na swoją trudną sytuację. Wojsko somalijsko-somalilandzkie udaremniło Etiopii opanowanie Mogadiszu okupując wszystko mniejszymi stratami niż po stronie etiopskiej zważywszy skoordynowaną linię obrony przeciwdziałającą zmasowanemu uderzeniu wojsk rządu z Addis Abeby. Mogadiszu nie udało się zająć, utworzono za to stabilną linię frontu mniej więcej w połowie Somalii.

Po inicjalnym cofnięciu szeregów obrońców, ich dowództwo dało rozkaz do podjęcia kontrataku przeciw najeźdźcy na uwadze mając ponoszone przez niego w natarciach straty. Początkowy sukces Somalijczyków zamienił się w serię nierozstrzygniętych walk, gdy na pole bitwy wleciała etiopska kawaleria powietrzna, w bardzo mobilny sposób reagując na ruchy wrażych wojsk i raportując ich działania. Ostatecznie linia frontu wróciła do statusu quo sprzed kontrataku.

Morale Somalijczyków wciąż jest dość wysokie, a siły znaczne; ale sytuacja ma się podobnie po stronie etiopskiej, żołnierze są prawie pewni, że po niedawnym upadku Dżibuti i Hargejsy wkrótce przyjdzie im wbić flagę etiopską w Mogadiszu.


Legenda: zielony - tereny kontrolowane przez Etiopię, czerwony - linia frontu etiopsko-somalijskiego.
Powrót do góry Go down
Krewetki
Gracz
Krewetki


Liczba postów : 1138
Join date : 03/02/2020

Giełda pracy Empty
PisanieTemat: Re: Giełda pracy   Giełda pracy Icon_minitimeSro Mar 11, 2020 9:06 am

I kwartał 2021 roku
Wojny Afrykańskie

Tanzania vs Kenia

Kenia, która po kryzysie gospodarczym dość szybko się podniosła i rozkwitła w 2020 roku, została zdradziecko zaatakowana przez wojska Tanganiki. Na początku stycznia 2021 roku wojska Tanganiki przekroczyły granicę z Kenią na całej jej szerokości i zaatakowały najpierw posterunki graniczne, a później ruszyły na zachodzie w stronę wyżyny i gór, na wschodzie wzdłuż wybrzeża i w centrum prosto na stolicę.

Kenia nie była przygotowana na ten atak i dlatego straciła cenna godziny oddając tereny wrogowi, ale gdy wróg zbliżył się do stolicy zostały zmobilizowane prawie wszystkie oddziały Kenijskiej armii.
Przez ostatni rok z uwagi na niepewną sytuację na świecie oraz rosnące wpływy Boko Haram, Kenia się przygotowywała na obronę swoich terytoriów. Dlatego też mimo że dość uboga w uzbrojenie to jednak liczna piechota stawiła czoła wojskom Tanganiki.
Na zachodzie nieliczne oddziały Kenijskie przegrały z kretesem walkę i oddały tereny położone na zachód od wielkiego rowu afrykańskiego na którym postawiły w późniejszym czasie solidną obronę.
Na wschodzie Tanganika zdołała podejść pod Mombasę, ale niedostosowane uzbrojenie górskiej piechoty było bardziej ciężarem niż pomocą przy zdobywaniu miasta na wybrzeżu. Aktualnie trwa oblężenie Mombasy.
W centrum piechota Tanganiki także zdołała podejść pod Nairobi, ale spotkała się z przeważającą siłą wroga i po przegranej bitwie o miasto wycofała się na jej obrzeża i przed kontratakiem uchroniło ją tylko to, że po obu jej stronach od zachodu i wschodu stacjonują wojska Tanganiki.

Po obu stronach doszło do dużych strat.
Powrót do góry Go down
Vann
Gracz
Vann


Liczba postów : 530
Join date : 03/02/2020

Giełda pracy Empty
PisanieTemat: Re: Giełda pracy   Giełda pracy Icon_minitimeSro Mar 11, 2020 1:45 pm

Giełda pracy Bombardowanie

Kenia w ogniu

Kenia poradziła sobie z kryzysem ekonomicznym relatywnie dobrze. Działania podjęte przez władzę doprowadziły do stabilizacji pokryzysowej sytuacji, a rok 2020 minął krajowi i jego mieszkańcom pod szyldem rozwoju ekonomicznego i uzupełniania braków wywołanych zapaścią. Kraj był na tyle dobrze zarządzany, że dał radę podjąć pewne działania mające na celu zabezpieczenia jego suwerenności przed ewentualnym atakiem panoszącego się w regionie Boko Haram; zwiększywszy liczbę swoich żołnierzy piechoty, Kenia mogła ujść za ponadprzeciętnie rozwijający się jak na Afrykę, i całkiem jak na nią bezpieczny, kraj.

Niestety, Kenijczycy nie byli przygotowani na napaść od strony południa. W styczniu 2021 roku wojska Tanganiki zdradziecko zaatakowały północnego sąsiada pokonując posterunki graniczne i biorąc tamtejszych graniczników jako jeńców lub regularnie ich odstrzeliwując. Atak był dość liczny, a wojsko agresora podzieliło się na trzy drużyny uderzeniowe: zmierzającą ku północnemu zachodowi i tamtejszym wzgórzom oraz górom, uderzającą bezpośrednio na Nairobi: stolicę państwa i tę atakującą wschód państwa, wzdłuż wybrzeża.

Początkowo siły Kenii wzięte zostały z zaskoczenia, co umożliwiło wojskom Tanganiki dokonanie szybkich zysków na wszystkich obszarach objętych działaniami zbrojnymi. Na zachodzie wojska Kenii przegrały z kretesem walkę z nacierającymi siłami wroga i zostały zmuszone do wycofania się za Wielki Rów Afrykański, oddając wszystkie tereny położone na zachód od niego; oparły jednak o ten obiekt geologiczny swoją obronę, która okazała się wystarczająco solidna, aby oprzeć się dalszemu natarciu wojsk Tanganiki.

Na wschodzie siły najeźdźcze zdołały dojść pod Mombasę. Problem stanowiło jednak niedostosowane uzbrojenie górskiej piechoty, która - oddelegowana do walki na płaskim terenie - miała problem z transportem sprzętu i nadążaniem za działaniami o wiele bardziej mobilnego wroga. Mimo to, dzięki impetowi uderzenia, udało się wojskom Tanganiki zablokować siły wroga w Mombasie i obecnie jest ona przez nie oblegana.

W centrum piechota agresora zdołała podejść pod Nairobi, ale spotkała się tam z przeważającymi siłą wroga i po przegranej bitwie o miasto wycofała się na obrzeża stolicy. Przed kontratakiem uchroniło siły Tanganiki wyłącznie to, że i na zachodzie, i na wschodzie od stolicy stacjonują już jej wojska, a armia Kenii nie mogła ryzykować pozostawienia miasta samemu sobie.

Zarówno Kenia, jak i Tanganika poniosły w tej kampanii znaczne straty osobowe i utraciły spore ilości rzuconego do walki sprzętu i zaopatrzenia. Kontynuacja walk będzie wymagała dodatkowych nakładów.
Powrót do góry Go down
Krewetki
Gracz
Krewetki


Liczba postów : 1138
Join date : 03/02/2020

Giełda pracy Empty
PisanieTemat: Re: Giełda pracy   Giełda pracy Icon_minitimeSro Mar 11, 2020 8:54 pm

I kwartał

Wojska serbskie, po otrzymaniu wsparcie cesarstwa mają za zadanie uderzyć i zająć Bośnię i Chorwację.

Na nasz znak Serbowie w Bośni mają wzniecić postanie które sparaliżuje wojska bośniackie i wspomoże naszą ofensywę. Cały teren Republiki Srpskiej ma zostać objęty walkami przez wierne nam bojówki paramilitarne.

Do Bośni wkracza kilka D Piechoty górskiej, Piechoty zwykłej  i trochę Czołgów. Wojska te mają najpierw zabezpieczyć wschodnie terytoria Republiki Srpskiej, a następnie uderzyć na Sarajewo i stopniowo zajmować reszte kraju trawionego wojną domową.

Do Chorwacji wkracza kilka dywizji Czołgów różnej generacji, trochę Zmechów i kilka dywizji Piechoty. Atak ma być błyskawiczny, nasze wojska mają okrążyć stacjonujące na granicy wojska chorwackie i uderzyć wgłąb kraju. Z zajętego terytorium Chorwacji ma iść zaopatrzenie dla naszych bojówek w zachodniej Republice Srpskiej.

Całość akcji wspierają samoloty szturmowe osłanianych przez eskadrę Myśliwców. Priorytetem są działania wojsk pancernych, po zajęciu wschodniej Chorwacji samoloty mają się skupić jednak na wspieraniu wojsk walczących w Bośni.

Wojska Cesarstwa używamy wedle uznania - piechota najlepiej w górach Bośni, czołgi i zmechy na równinach Bośni i Chorwacji.

Cesarstwo przekazuje kilka dywizji piechoty, trochę czołgów i prowadzi desant powietrzny wyspecjalizowanymi piechotami.

Symultaniczny atak podzielonymi siłami na oba kraje okazał się sukcesem. Bośnia została dość szybko zajęta, miasto po mieście i region po regionie.
Chorwacja za to zdążyła w tym czasie oczywiście też stracić część terytorium aż do Zagrzebia prawie, ale udało jej się zmobilizować wojska do obrony stolicy i północnej części kraju. Południe chorwaciji ten wąski pasek został zajęty.
Ciężkie walki trwały pod Zagrzebiem z dużymi stratami po obu stronach. Do tej pory trwają walki o Zagrzeb, a front jest od rzeki Sawy od zachodu do głownych dróg do jezior i Drawy rzeki. sam mapkę walniesz.

Ludność Bośni przypomniała sobie o horrorach wojen lat 90 tych. Tak  samo Chorwaci. Cała ludność jest wrogo nastawiona i zdarzają się liczne ataki na patrole na okupowanych terenach.
Powrót do góry Go down
Vann
Gracz
Vann


Liczba postów : 530
Join date : 03/02/2020

Giełda pracy Empty
PisanieTemat: Re: Giełda pracy   Giełda pracy Icon_minitimeCzw Mar 12, 2020 12:46 pm

Giełda pracy Serbia

Serbskie ambicje

Na Bałkanach po raz kolejny rozgorzała wojna.

Zaczęło się od powstania które wybuchło w Republice Serbskiej w Bośni. Otrzymawszy znak z zewnątrz, w nieprzygotowanym do obrony kraju zerwały się rzesze Serbów należących do dotychczas ukrytych bojówek i organizacji paramilitarnych, opłacanych i doposażanych z niepewnych źródeł. Siły powstańców prędko zajęły cały półautonomiczny region Republiki Serbskiej; Željka Cvijanović, dotychczasowa prezydent Republiki Serbskiej, została odsunięta od wykonywania swoich obowiązków, a w regionie zapanowały tymczasowe rządy zbrojnych grup powstańczych Serbskich nacjonalistów.

Bośnia zaczęła mobilizować swoje wojska i być może poradziłaby sobie ze zbrojną insurekcją, ale jak pokazała praktyka, nie poradziła sobie z tym co nadeszło tuż potem: sprzymierzone wojska Serbii i Cesarstwa Wschodniorzymskiego, w postaci zarówno piechoty jak i zgrupowań czołgowych, przekroczyły granicę Bośni wspomagając powstańców serbskich i objęły bezstratnie kontrolę nad wcześniej zajętymi regionami Republiki Serbskiej. Następnie ruszyły na Sarajewo, które broniło się najzażarciej, ale ostatecznie upadło po krótkich walkach ze wsparciem lotnictwa cesarskiego i udanej szarży czołgów które przerwały próbę fortyfikacji miasta zarządzoną przez bośniacką armię.

Bośnia upadła, każde kolejne miasto i region zdobywane przez piechotę serbską i cesarską, a potem okupowane przez Belgrad. Obecnie wojska koalicji kontrolują cały kraj. Symultanicznie jednak sojusz serbsko-cesarski napadł na Chorwację; tam kompozycja armijna wyglądała nieco inaczej - dominowały czołgi o różnym stanie zaawansowania technicznego i siły piechoty zmechanizowanej, regularna piechota stanowiła ledwie część wojsk. Okazało się to być doskonałym rozwiązaniem, a niekorzystny w obronie kształt terytorium Chorwacji sprawił, że siły agresorów bardzo szybko zajmowały kolejne terytoria; wąski pasek wybrzeża chorwackiego został kompletnie opanowany, a pierwszy potężny opór wojska chorwackie stawiły wrogowi dopiero w okolicy stolicy, Zagrzebia. Tam potęga militarna Serbii i Cesarstwa spotkały się z oporem desperacko walczących wojsk chorwackich, którym zagrożenie utraty suwerenności przydało morale.

Ostrzał Zagrzebia i regularna walka na jego przedmieściach przyniosła duże straty obu stronom konfliktu. Do tej pory trwają walki między koalicją serbsko-cesarską a siłami chorwackimi. Front rozciąga się od rzeki Sawy na zachodzie aż po rzekę Drawę. Niezłomny duch walki Chorwatów wydaje się być największą ich siłą w walce z przeważającymi siłami agresora.

W całym ataku uczestniczyły także samoloty szturmowe i myśliwce cesarskie, jednak niewiele miały one okazji do zawiązania walki powietrznej. Bośniackie samoloty zostały prędko strącone, szturmowce przydały się we wsparciu sił lądowych.

Stosunek cywili wobec agresora w Bośni i w Chorwacji jest zatrważająco zły. Ludność przypomniała sobie o horrorach lat 90-tych i wojny w Bośni oraz o podejściu Serbów do sprawy upadku Jugosławii; bardzo powszechne są ataki zorganizowanych grup cywili na małe patrole wojskowe. Zaprowadzenie porządku wymagać będzie częstych interwencji sił porządkowych lub regularnego wojska.

Powrót do góry Go down
Krewetki
Gracz
Krewetki


Liczba postów : 1138
Join date : 03/02/2020

Giełda pracy Empty
PisanieTemat: Re: Giełda pracy   Giełda pracy Icon_minitimeSob Mar 14, 2020 9:03 am

+10mld
Powrót do góry Go down
Vann
Gracz
Vann


Liczba postów : 530
Join date : 03/02/2020

Giełda pracy Empty
PisanieTemat: Re: Giełda pracy   Giełda pracy Icon_minitimeSob Mar 21, 2020 10:23 am

Giełda pracy Denazyfikacja

Upadek Rzeszy dwuletniej!

Nic nie może wiecznie trwać. I na własnej skórze doświadczyła tego niemiecka machina polityczna, która po ostatnich wydarzeniach uległa całkowitemu rozkładowi; podobnie zresztą z niemiecką ekonomią, która obecnie znajduje się w katastrofalnej ruinie.

Jak do tego doszło? Był to, w gruncie rzeczy, efekt i konsekwencja długoterminowej niemieckiej polityki która wrzuciła Niemcy w stan perpetualnej wojny pochłaniającej niezliczone zasoby europejskiego kraju. Stałe i nazbyt wysokie środki przeznaczane na działania wojenne, ogromny pobór zaopatrzenia i przede wszystkim niepewni najemnicy nie wieszczyły Niemcom dobrze. Ale to tylko tło i potencjalne powody. W praktyce sama wojna która doprowadziła do końca państwa niemieckiego wyglądała krwawo, przebiegła nagle i tąpnęła je w tempie upadku osuwiska skalnego - i z podobną gracją.

Afrykańscy najemnicy tworzący główną siłę frontową Rzeszy i pozostający, wydawałoby się, w komitywie w tamtejszą władzą, przez pierwsze dni wiosny wciąż wykonywali rozkazy swoich chlebodawców. Zaczęły się tylko ciągłe narzekania na problemy z logistyką; zrujnowana infrastruktura sprawiała rzeczywiście, że poruszanie się tak sił zbrojnych, jak i jakichkolwiek cywili po Niemczech było silnie utrudnione - przypomnieć należy, że przez kraj dwa razy przeszedł front, każde miasto zostało zdobyte co najmniej dwa razy. Nie budziło to więc szczególnego zaskoczenia. Ruchy wojsk czarnoskórych żołnierzy na froncie były rzeczą naturalną, a i pozostawianie pewnych tajemnic co do intencji walczących było charakterystyczne dla tego typu grup najemnych.

Nie było jednak nigdy wcześniej charakterystyczne to, że gdy Niemcy ruszyli do ponownego natarcia na Włochów, Polaków i Czechów, dawni afrykańscy najemnicy zaczęli strzelać im w plecy. Doszło do gigantycznej rzezi na froncie wschodnim i południowym; pozostający w odwodzie, dawniej narzekający na logistykę najemnicy którzy mieli wkrótce wkroczyć na front rzeczywiście to zrobili, ale napierając na Niemców od tyłu i zamykając ich wątłe linie w całkowitym okrążeniu między siłami włoskimi w Alpach, a polskimi i czeskimi na ścianie wschodniej. Była to sytuacja bez wyjścia, przerywająca szlaki zaopatrzeniowe i doprowadzająca do natychmiastowej zapaści ofensywy. Niemcy zwrócili uwagę w stronę dawnych sojuszników dopiero wtedy, kiedy byli dziesiątkowani przez pociski artyleryjskie i naboje uderzające do nich z obu stron. Większość piechoty niemieckiej została po prostu zdziesiątkowana, nie dając rady wyrwać się ze sprytnego okrążenia; lepiej poradziły sobie niemieckie pojazdy, w szczególności czołgi, gdzie niektórym z nich udało się przerwać tymczasowo okrążenie i wydostać ze strefy zabójczych walk.

Tylko: po co? Zredukowane do cienia własnej chwały siły niemieckie znajdowały się przed liniami nacierającego wroga i niemożliwym było stawienie oporu. Jedyne wypadki, w których następowała walka zawdzięczać należy znacznemu wsparciu niemieckiego lotnictwa, między którym i alianckim dochodziło do poważnych starć na niebie. Niemieccy lotnicy byli zdesperowani i żyli oparami swojej propagandy, ale nie to było głównym powodem ich samobójczych walk. Nierzadko kiedy startowały ich machiny lotniska niemieckie były już o krok od zdobycia, a przy zniszczonej infrastrukturze wiedzieli, że nie będą mieli gdzie wylądować: albo nie starczy im paliwa, albo zostaną zestrzeleni próbując przekroczyć obszar wzmożonej obrony przeciwlotniczej. Dochodziło do, wydawałoby się, że zarezerwowanych dla japońskich pilotów Drugiej Wojny aktów kamikaze i wybuchowych samobójstw w strefie obrony przeciwlotniczej; niemieckie lotnictwo stało się ostatnim symbolem krajowego sprzeciwu wobec wroga i bohaterską grupą oporu budzącą szacunek w sercach umierających niemieckich serc.

Oprócz lotnictwa w obronie dużą rolę grała niemiecka kawaleria lotnicza, która opóźniała działania wroga i, towarzysząc machinom pancernym, dawała radę wesprzeć pojedyncze potyczki i drobne walki które dawały wojskom IV Rzeszy czas na przegrupowanie sił. Udało im się utworzyć pewne strefy obrony - nie można było ich nazwać pełnym frontem, bo walczono już teraz z ponad trzystutysięczną armią która wykonywała rozkazy karnie, z pełnymi brzuchami i wsparciem ze strony sąsiadów Niemiec. Było kwestią czasu, aż wszystkie niemieckie miasta zostaną zajęte, a kraj padnie. Wiedziało to na pewno niemieckie dowództwo, choć wciąż odmawiało poddania się, zupełnie jak III Rzesza przez część 1945 roku.

Ale miasta niemieckie były zdobywane. Polacy ze wsparciem najemniczym odzyskali tereny niemieckie okupowane wcześniej i kompletnie zabezpieczyli ich teren. Brandenburgia, Pomorze Przednie, a nawet Szlezwik-Holsztyn i część Saksonii znalazła się w terenach polskiej okupacji kraju niemieckiego. Czesi ze wsparciem najętych wojsk opanowali między innymi większość Saksonii, Turyngię i część wschodniej Bawarii. Włosi, przechodząc przez Alpy, zajęli resztę Bawarii i Badenię; pozostające w odwodzie we Włoszech wojska japońskie zostały przetransportowane aby zająć zachodnie Niemcy, zdobyte w krwawych walkach przez koalicję antyfaszystowską. Wszystkie niemieckie miasta upadły i obróciły się w perzynę, z mnóstwem populacji pozostającej bez pracy, miejsca do życia, a nawet pożywienia i nadziei na przyszłość.

Straty po obu stronach były duże, acz początkowy fortel pozwolił zredukować ten szacunek po stronie najemniczej w stopniu znacznym. Armia niemiecka została po prostu zmieciona z powierzchni ziemi na końcu działań zbrojnych; wojska najemne dostały rozkaz, by nie przyjmować kapitulacji żołnierzy wroga, ale nie było to potrzebne. Żadne większe zgrupowanie niemieckie nie ustąpiło pola.

Wojska najemne w Belgii, stacjonujące na wybrzeżu, w czasie kampanii zbrojnej zagłębiły się w kraj i zdobyły go praktycznie bezstratnie ze względu na brak obecności żołnierzy wroga. Siły porządkowe zostały unieszkodliwione i internowane, podczas gdy z Belgii wykonana została seria ataków na francuskie miasta pozostające pod niemiecką kontrolą: przede wszystkim Paryż, Reims, Amiens i wybrzeże normandzkie, by zakończyć się w Normandii. Walka o francuskie miasta była relatywnie zaciekła, w przeciwieństwie do pozostającej w okropnym stanie prowincji, pełnej ciał i objętej zarazą. Zaopatrzeni w kombinezony i maseczki najemnicy zdołali zachować podstawowe środki ochrony własnej i zabezpieczyć się przed zagrożeniem chorobowym, ale nie można tego powiedzieć o niemieckich siłach zbrojnych i administracji, która - ostrzeliwana i zmuszona do wycofania się do praktycznie podziemia walk miejskich - wkrótce umierała tak z powodu wrażych kul, jak i Madagaskarki.

Francja została wyzwolona na północy, a na południu nie wystarczyło Niemcom rezonu, aby utrzymać zdobyte miasta. Front przeszedł przez państwo po raz kolejny, przynosząc ruinę i ostrożne zabezpieczanie resztek francuskiego terytorium; spotkania czarnoskórych z bandami zbrojnych Francuzów były rzadkie, a siły i grupy cywili raczej pierzchły w popłochu, gdy najemne wojska wbijały flagi koalicji sprzymierzonych we francuskich miastach. Obok siebie stanęły flagi: japońska, włoska, polska i czeska, ale co ciekawe, z piwnic i składów wyjęto także skonfiskowane flagi francuskie. Może był to gest, ale był to gest przydania Francuzom pewnego uznania. Choć najemnicy musieli to oczywiście robić tylko na mocy rozkazów otrzymanych od swoich nowych sprzymierzeńców...

Po wszystkim, po zdobyciu 'niemieckiej' Francji, Belgii i Niemiec, działając z rozkazów koalicji - najemnicy zgłosili się do brytyjskiej administracji rządowej, wnosząc o przejęcie przez nią kontroli okupacyjnej nad terenami Belgii. W związku z gigantycznym terytorium którym zarządzać będzie musiała siła koalicyjna, wydało się to jej widocznie dobrym rozwiązaniem. Co zrobią siły sprzymierzone z kontrolowanymi terytoriami, jak poradzą sobie z objętymi wojną, zarazą i biedą Niemcami i Francją? To pokaże czas.

Faktem jest jednak, że Zakon skończył swoje istnienie w serii gigantycznych wybuchów i obserwując obecny stan Niemiec - pewnym jest, że hydra już głowy nie uniesie.


Legenda:

Czerwień we Francji - obszar koalicyjnej okupacji terenów francuskich,
Karmin w zachodnich Niemczech - obszar japońskiej okupacji terenów niemieckich,
Zieleń w Belgii - obszar okupacji belgijskiej, gdzie najemnicy z wolą koalicji wnieśli do Wielkiej Brytanii o przejęcie kontroli,
Żółć i niebieski w płd-wsch Niemczech - tereny okupacji włoskiej oraz czeskiej terenów niemieckich.
Powrót do góry Go down
Krewetki
Gracz
Krewetki


Liczba postów : 1138
Join date : 03/02/2020

Giełda pracy Empty
PisanieTemat: Re: Giełda pracy   Giełda pracy Icon_minitimeSob Mar 21, 2020 10:43 am

+15 mld
Powrót do góry Go down
Vann
Gracz
Vann


Liczba postów : 530
Join date : 03/02/2020

Giełda pracy Empty
PisanieTemat: Re: Giełda pracy   Giełda pracy Icon_minitimeSob Mar 21, 2020 1:47 pm

Giełda pracy Marines_usa

Dwie rekonkwisty!

Kwiecień zapowiadał się dość pochmurnie jak na zwykle słoneczną Iberię. Temperatury sięgały około dwunastu stopni, zapowiadano lekkie bryzy i niespodziewane opady, tak więc Portugalczycy i Hiszpanie żyli dziwactwami meteorologicznymi. Z dodatkowych nieoczekiwanych zjawisk które spotkały obywateli hiszpańskich można byłoby jeszcze wymienić... desant amerykański na Portugalię. I japoński na wschodnie wybrzeże kraju.

Pierwszy miał miejsce atak amerykański. Jak to się w ogóle stało i czemu nie przeszkodziła mu hiszpańska flota? Zwyczajnie nie było jej w rejonie: wykonywała inne operacje. Ale nieobecności wojska hiszpańskiego nie da się usprawiedliwić niczym. Kiedy amerykańscy Marines zbliżali się do Lizbony, nadpływając wyraźnie od strony Madery, jasnym było dla planistów wojskowych, że będzie to prosta operacja: w mieście nie przebywały żadne siły zdolne oprzeć się atakowi Amerykanów. Cała operacja przypominała bardziej skoordynowane dokowanie i przekazanie kluczy do miasta niż inwazję, a siły USA opanowały stolicę Portugalii bezstratnie.

W tym samym czasie w okolicach Huelvy i Cadizu zrzucone zostały amerykańskie siły specjalne, które bez większych przeszkód oznaczyły nadajnikami bezpieczne miejsca do desantu spadochroniarzy USA. Całość przebiegła żwawo i po kilku godzinach, przy dominacji lotnictwa agresora - które, co ciekawe, było w większości japońskie - żołnierze stanęli na gruncie tym razem hiszpańskim i rozpoczęli zabezpieczanie terenu pod działania zbrojne. Amerykanie dokonali również sabotażu wojskowych obiektów hiszpańskich w regionie, skutecznie uniemożliwiając państwu określenie pozycji najeźdźcy i wywołując chaos.

Następnie Amerykanie ustanowili stabilny, prący bez przeszkód naprzód front. Na terenach objętych działaniami wojennymi żołnierz amerykański realizował dobrze opłacone działania propagandowe, w znaczny sposób doprowadzając do kooperacji i braku sprzeciwu populacji wobec toczących się działań zbrojnych. Niskie poparcie populacji dla ekskomunikowanego króla na pewno zagrało w całym działaniu dużą rolę. Wszystko przebiegło więc stabilnie i w dobrym porządku, a Amerykanie zajmowali kolejne połacie terenu.

Wojska hiszpańskie w momencie desantu USA zreflektowały się w konsekwencjach tego działania; musiały zostać przerzucone aż z granicy hiszpańsko-niemieckiej i zajęło sporo czasu nim dotarły wgłąb państwa, gdzie - po bardzo szybkim przerzucie i nieprzygotowane do obrony - starały się stawić czoła wojskom USA. Kontratak odniósł stanowczą porażkę, a żołnierze hiszpańscy, ostrzeliwani i bez wsparcia lotnictwa, zostali zmuszeni do wycofania się w centralnoiberyjskie góry.

W czasie starć USA z Hiszpanią, od wschodniego wybrzeża na kraj zdesantowało się wojsko japońskie: liczne dywizje piechoty morskiej dokonały ataku morskiego od Walencji po Barcelonę, a dodatkowo na Balearach, zabezpieczając tym samym prawą flankę frontu. Teren okupowany przez wojska japońskie zamyka się na Pirenejach na północy, a na południu: łączy się z amerykańską linią frontu w Andaluzji. Amerykanie i Japończycy wyraźnie współpracują, co wyjaśnia poprzednią obecność japońskiego lotnictwa. Zajęte zostały największe miasta regionu, w tym Tarragona, Walencja, Alicante i Barcelona.

Nieprzygotowane wcześniej do obrony wojska hiszpańskie obecnie korzystają z atutu w postaci wysokich gór centralnoiberyjskich, przez co ofensywa amerykańsko-hiszpańska musiała zostać zahamowana. Cieśnina Gibraltarska znajduje się w całości w rękach amerykańskich.

MAPA DZIAŁAŃ ZBROJNYCH

Legenda:

Niebieski - okupacja amerykańska
Pomarańczowy - okupacja japońska
Powrót do góry Go down
Krewetki
Gracz
Krewetki


Liczba postów : 1138
Join date : 03/02/2020

Giełda pracy Empty
PisanieTemat: Re: Giełda pracy   Giełda pracy Icon_minitimeSob Mar 21, 2020 1:54 pm

+7 mld
Powrót do góry Go down
Vann
Gracz
Vann


Liczba postów : 530
Join date : 03/02/2020

Giełda pracy Empty
PisanieTemat: Re: Giełda pracy   Giełda pracy Icon_minitimeSob Mar 21, 2020 4:43 pm

Giełda pracy Serbinowicz

Zagrzeb w gruzach!

Siły serbskie i cesarskie kontynuowały w ostatnich miesiącach natarcie na Chorwację. Podczas gdy w pierwszych dniach wiosny Chorwaci wydawali się być pewni swojego oporu, kiedy nadeszły serbskie posiłki i Belgrad podjął nowe wysiłki w celu podporządkowania sobie Bośni - szlak zaopatrzeniowy na linii Serbia - front stał się drożny i skuteczny. Wojsko zaczęło swoje bombardowania największych chorwackich miast, a przede wszystkim Zagrzebia, który w efekcie przedłużonych działań wojennych zamienił się w ruinę; Serbowie wreszcie dokonali frontalnego uderzenia. Walczono o dzielnice jak o gigantyczne bunkry, a zdesperowane chorwackie wojsko korzystało z samochodów osobowych by ostrzeliwać wraże siły podczas ich zmechanizowanego natarcia. Ostatecznie Zagrzeb padł, a na budynku chorwackiego parlamentu zawisła serbska flaga.

Reszta kraju nie miała się lepiej. Front od Sawy po Drawę szybko się cofał, a Serbowie pokonali mosty zanim Chorwaci dali radę je wysadzić, przez co przyszła przeprawa i logistyka została zabezpieczona. Wsie i miasta chorwackie były opanowywane przy niewielkim oporze: najdłużej trzymał się leżący na północy kraju Varaždin, w którym broniły się dzielnie resztki sił Chorwacji. Ta walka była jednak przegrana od samego początku, a plany powstrzymania przeciwnika tylko oddalały to, co nieuniknione. Ostatecznie resztki chorwackiego wojska zostały otoczone i poddały się. Tak oto zakończyła się serbska inwazja na Bośnię i Chorwację; oba kraje zostały całkowicie opanowane.
Powrót do góry Go down
Sponsored content





Giełda pracy Empty
PisanieTemat: Re: Giełda pracy   Giełda pracy Icon_minitime

Powrót do góry Go down
 
Giełda pracy
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Giełda pracy
» Giełda pracy
» Giełda pracy
» Giełda pracy
» Giełda

Pozwolenia na tym forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Domination Zimna Edycja :: Archiwum :: Edycja z WHO :: Tajne fora :: TF Japonia-
Skocz do: