OPERACJA "CYTADELA"
Wobec narzuconego traktatu pokojowego Brazylii podpisanego w Medelin przez imperialistyczne kraje europy wraz z ich południowoamerykańską marionetką w Kolumbii, odrzucenie traktatu spowoduje zbrojną interwencję tych mocarstw dlatego Brazylia zamierza uprzedzić przeciwników wykorzystując element zaskoczenia nad Kolumbią. 6 miesięczne przygotowania pozwoliły zebrać 43 jednostki, arsenał atomowy oraz wprowadzenie w błąd wszystkich państw poprzez zaplanowaną mobilizację wojsk Argentyny oraz uzyskanie odstępu wojskowego od Wenezueli. Natomiast w Brazylii wypowiedzenie traktatu zostanie przyjęte z pewnością pozytywnie ponieważ brazylijczycy czują się upokorzeni przez Kolumbie wraz z jej europejskimi przyjaciółmi.
Siły użyte do ofensywy:
- 1 dywizja piechoty
(III)- 6 dywizji piechoty specjalistycznej (dżungla)
(III)- 4 dywizje piechoty górskiej
(III)- 1 brygada saperska
(III)- 2 brygady śmigłowców szturmowych
(III)- 6 dywizji zmechanizowanych (II)
- 6 dywizji czołgów (II)
- 2 brygady artyleryjskie (II)
- 4 eskadry myśliwców wielozadaniowych
(III)- 3 eskadry samolotów szturmowych
(III)- 1 okręt podwodny
(III) z rakieta taktyczno-strategiczna o zasięgu 2500km z głowicą jądrową.
- 1 samolot zwiadowczy (II)
- 10 dywizji służb porządkowych
- nwn czy się liczy ale iperyt siarkowy czyli gaz musztardowy też mobilizuję xddddd
Legenda "Grup" (numery 1-13 oraz "S" ,"H" i "U")
1 grupa - 1 dywizja pancerna/1 dywizja zmechanizowana
2 grupa - 1 dywizja pancerna/1 dywizja zmechanizowana
3 grupa - 1 dywizja pancerna/1 dywizja zmechanizowana/1 brygada artyleryjska
4 grupa - 1 dywizja pancerna/1 dywizja zmechanizowana
5 grupa - 1 dywizja pancerna/1 dywizja zmechanizowana
6 grupa - 2 dywizje piechoty górskiej
7 grupa - 2 dywizje piechoty górskiej
8 grupa - 2 dywizje piechoty specjalistycznej (dżunglowe)
9 grupa - 1 dywizja pancerna/1 dywizja zmechanizowana/1 brygada artyleryjska
10 grupa - 2 dywizje piechoty specjalistycznej (dżunglowe)
11 grupa - 1 dywizja piechoty specjalistycznej (dżunglowa)
12 grupa - 1 dywizja piechoty specjalistycznej (dżunglowa)
13 grupa - 1 dywizja piechoty
S- 1 brygada saperów
H- 2 brygady śmigłowców szturmowych
U- 1 okręt podwodny z rakietą o ładunku jądrowym
fioletowe strzałki to kontynuacje ofensywy w danych kierunkachPanama nie posiada lotniska bo to t5 więc kolumbia nie moze tam trzymac samolotow chyba ze na złomiePlan działania:
Wojska rozlokowały się na terytorium Wenezueli na pozycjach wyjściowych do ataku na Kolumbie dzięki uzyskanemu dostępowi od Wenezueli w zamian za uwolnienie Raula Castro i dostarczenie go do Caracas. Brazylijski rząd z wojskiem prowadził zaawansowaną akcje dezinformacyjną której skutkiem było przekonanie świata do konfliktu z Argentyną przez co Kolumbia nie zmobilizowała armii na granicy z Wenezuelą a część na granicy z Brazylią co osłabia jej potencjał obronny. Generalny plan ofensywny polega na ataku Kolumbii z terytorium Wenezueli na całej długości frontu zdatnego do prowadzenia wojny czyli wykluczając teren dżungli amazońskiej. Atak na całej długości frontu z zaskoczenia spowoduje zastanie niezmobilizowanych wojsk które błyskawicznie powinny zostać przełamane w wielu miejscach co doprowadzi do wielu dziur we froncie przeciwnika co finalnie skończy się okrążeniem wielu dywizji przeciwnika które zostaną zniszczone. Wobec użycia wielu jednostek pancernych i zmotoryzowanych celem jest jak najszybsze zajmowanie terytorium przeciwnika. Dzięki atakowi atomowemu i masowemu użyciu iperytu siarkowego (gaz musztardowy) który jest na wyposażeniu wojsk (zostały przeszkolone jak go używać) żołnierze kolumbijscy powinni mieć niskie morale i chęci do dalszej walki. Wraz z atakiem rząd Brazylii wyśle do Panamy notę o treści w której będzie że jeśli Panama nie przystąpi do konfliktu to Brazylia nie będzie prowadzić działań wojennych wobec niej.
Szlaki zaopatrzeniowe będą pilnowane przez agentów Specsłużby. Poszczególne grupy mogą lekko modyfikować w trakcie prowadzonych walk plany w celu okrążeń dywizji przeciwnika dzięki informacją samolotu zwiadowczego.
Faza I:
-Okręt podwodny płynący z Chin przez ocean spokojny zbliży się do stolicy Kolumbii (Bogota) na odległość 1500km po czym wystrzeli rakietę taktyczno-strategiczną z ładunkiem jądrowym ( o mocy 250kt) na lotnisko wojskowe znajdujące się w Bogocie (Już je atakowałem przez co znam jego pozycję). Po ataku atomowym okręt podwodny ma za zadanie atakować kolumbijskie konwoje zmierzające do Kolumbii od strony oceanu spokojnego.
-Myśliwce wielozadaniowe przechwycą zmobilizowany myśliwiec kolumbijski lecący wspierać okręty zwalczające piractwo. Następnie skupią się na zniszczeniu reszty Kolumbijskiego lotnictwa które może przetrwać atak atomowy na lotnisko w Bogocie. Następnie myśliwce będą wspierać wojska lądowe.
-Samoloty szturmowe będą wspierać wojska lądowe poprzez ataki na niezmobilizowane wojska Kolumbijskie skutecznie opóźniając jej mobilizacje co pozwoli błyskawicznie przełamać front i wykonać serie okrążających ataków lądowych. Samoloty szturmowe będą współpracować z samolotem zwiadowczym i wojskami lądowymi koordynując stale swoje ataki (w tym na szlaki zaopatrzeniowe w późniejszym etapie) Samoloty Szturmowe również posiadają rakiety z iperytem siarkowym.
-Samolot zwiadowczy będzie cały czas wskazywał pozycje wojsk przeciwnika umożliwiając wojskom lądowym skuteczne koordynowanie działań umożliwiając skuteczne używanie ognia artyleryjskiego oraz iperytu siarkowego w celu wzbudzenia paniki u przeciwnika i uproszczonego zdobycia cięższych do zdobycia terenów. Samolot zwiadowczy również będzie nakierowywał lotnictwo oraz śmigłowce szturmowe. W przypadku wykrycia drugiego lotniska Kolumbijskiego, samolot będzie miał za zadanie wykryć czy są na nim brygady przeciwlotnicze, jeśli nie to samoloty zaatakują lotnisko, jeśli tak to armia lądowa zwiększy tempo marszu by zająć lotnisko.
Faza II:
- 1 i 13 grupa ruszą spod Maracaibo wzdłuż wybrzeża w kierunku granicy kolumbijsko-panamskiej stawiając na mobilność (korzystając z dróg) w celu jak najszybszego dotarcia do tej granicy i zabezpieczeniu jej przed ewentualną interwencją Panamy lub Meksyku.
- 2 i 3 grupa ruszą w celu okrążenia przygranicznych wojsk na północy. Aby zwiększyć tempo natarcia wraz z tymi grupami ruszy brygada saperów wspierająca przeprawy wojsk zmechanizowanych i pancernych przez mokradła oraz będą pomagać w niszczeniu umocnień przeciwnika na całym północnym froncie. Na stanie grup znajduje się brygada artyleryjska która posiada również pociski z iperytem siarkowym które będzie wykorzystywać w miejscach gdzie wojska kolumbii będą stawiać opór. Po osiągnięciu swojego celu grupa 2 ruszy na Cali a grupa 3 wspomoże szturm na Medelin w tym korzystając z pocisków z iperytem.
- 4 i 5 grupa ruszą wprost na Medelin korzystając z dogodnego terenu do osiągnięcia jak najszybszego tempa przy okazji niszcząc/rozbrajając niezmobilizowane wojska kolumbijskie gdzie następnie przystąpią do szturmu na Medlein ze wsparciem 3 grupy. Po osiągnięciu celu jakim jest zdobycie Medelin grupy 3, 4 i 5 ruszą na Cali.
- 6 i 7 grupa które składają się wyłącznie z dywizji górskich ruszą na stolicę Kolumbii - Bogotę która jest po ataku atomowym, ruszą z obu stron stron and (tak jak na mapie) okrążając stolicę i ją zajmując. Wojska górskie będą wspierane przez lotnictwo oraz same mają na wyposażeniu granatniki i moździerze wypełnione iperytem co znacząco ułatwi walki w terenie górskim. Po zdobyciu stolicy grupa 6 ruszy na Cali a grupa 7 na Popayan. Obie grupy w obu celach będzie również wspierała 1 brygada śmigłowców szturmowych.
- grupa 8, 9 i 10 z 2 brygadami śmigłowców szturmowych ruszą równinami. Grupa 8 i 10 ruszą skrzydłami natomiast grupa 9 ruszy pancerną szpicą po drodze w celu nadania szybkiego impetu ofensywie w kierunku Villavicencio gdzie w jego okolicach bądź wcześniej dokonają okrążenia wojsk kolumbijskich i je rozbiją. Po wykonaniu pierwszego celu wojska ruszą wzdłuż and do granicy z peru gdzie odbiją w kierunku północnym kierując się na Cali. W czasie walk piechota i śmigłowce szturmowe oraz brygada artyleryjska będą używać iperytu siarkowego w celu szybkiego przełamania oporu przeciwnika i złamania jego morali.
- grupa 11 złożona z dywizji specjalistycznej (dżunglowa) jest odpowiedzialna za obrone granicy kolumbijsko-wenezuelskiej na linii dżungli oraz za ochronę flanki grup 8, 9 i 10 w czasie przełamywania frontu.
- grupa 12 złożona z dywizji specjalistycznej (dżunglowa) chroni granicy brazylijsko-kolumbijskiej wiedząc o 2 dywizjach specjalnych kolumbii stacjonujących na pograniczu. Celem dywizji jest jedynie ochrona granicy i ewentualne związanie walką tych 2 dywizji by nie wycofały się w głąb kraju wspierać obrony kraju.
- Za wojskami ofensywnymi będzie podążać 10 dywizji służb porządkowych które będą zarządzać okupowanym terytorium.
dalsze działania:
- Brazylia wie o produkcji 3 okrętów przez Kolumbie dla Kanady dlatego przejęte okręty w stoczniach zostaną zabezpieczone.
- Ważnym elementem jest zabezpieczenie centrum naukowego i technologii jakie posiada Kolumbia.