ZŁĄCZYĆ PODZIELONE(
mapa)
SIŁY BIORĄCE UDZIAŁ W OPERACJI [ZBIÓR KOMPLETNY]:- WOJSKA KOREI:- 3D Piechoty II gen. (
Czerwień)
- 2D Piechoty Górskiej II gen. (
Purpura)
- 1D Piechoty Zmechanizowanej II gen. (
Purpura)
- WOJSKA JAPONII:- 4D piechoty III gen. (
2E: Czerwień, 2E: Purpura)
- 2D piechoty morskiej III gen. (
Żółć)
- 4D piechoty powietrznodesantowej III gen. (
Żółć)
- 2D piechoty górskiej III gen. (
Czerwień)
- 4D piechoty zmechanizowanej III gen. (
2E: Czerwień, 2E: Purpura)
- 8E myśliwców III gen. (
2E: Żółć,
3E: Czerwień,
3E: Purpura)
- 3E samolotów szturmowych III gen. (
1E: Żółć,
1E: Czerwień,
1E: Purpura)
- 1E samolotów transportowych I gen. (
Żółć)
- 2 okręty podwodne II gen. (Pierwotnie ochrona flotylli transportowych, następnie uczestnictwo w działaniach armii
Żółć)
- 2 flotylle transportowe I gen. (
Żółć,
Czerwień,
Purpura inicjalnie, następnie działania w zakresie transportu armii
Żółć)
- 10D służb porządkowych (poza działaniami zbrojnymi; z przeznaczeniem do wsparcia okupacji zajętych przez siły japońsko-koreańskie terenów)
SKŁAD POSZCZEGÓLNYCH ARMII:Czerwień:
- 3D Piechoty II gen. (Koreańczycy), 2D piechoty III gen. (Japończycy)
- 2D Piechoty Zmechanizowanej III gen. (Japończycy)
- 2D piechoty górskiej III gen. (Japończycy)
- 3E myśliwców III gen. (Japończycy)
- 1E samolotów szturmowych III gen. (Japończycy)
Purpura:
- 2D piechoty III gen. (Japończycy)
- 2D Piechoty Górskiej II gen. (Koreańczycy)
- 1D Piechoty Zmechanizowanej II gen. (Koreańczycy), 2D piechoty zmechanizowanej III gen. (Japończycy)
- 3E myśliwców III gen. (Japończycy)
- 1E samolotów szturmowych III gen. (Japończycy)
Żółć:
- 2D piechoty morskiej III gen. (Japończycy)
- 4D piechoty powietrznodesantowej III gen. (Japończycy)
- 2E myśliwców III gen. (Japończycy)
- 1E samolotów szturmowych III gen. (Japończycy)
- 1E samolotów transportowych I gen.
- 2 okręty podwodne II gen. (Japończycy)
- 2 flotylle transportowe I gen. (Japończycy)
OPERACJA WŁAŚCIWA - ETAP I, TRANSPORT WOJSK I LOGISTYKA:Armia Japońska zostanie przetransportowana do położonych na wybrzeżu portów koreańskich w rzutach przy wykorzystaniu okrętów transportowych asekurowanych przez japońskie łodzie podwodne. Transport odbywać się będzie pomiędzy Fukuoką a Busanem, jako że oba te miasta stwarzają bardzo dobre możliwości transportowe i położone są blisko. Dodatkowym atutem będzie kompletne bezpieczeństwo przed działaniami wrogiej, północnokoreańskiej floty, która mogłaby podejmować akcje zmierzające do przerwania aktu transportu. Rolę pomocniczą przy transporcie wojsk desantowych pełnić będzie flota samolotów transportowych.
Do tego etapu przewidziane jest wsparcie lotnicze japońskich myśliwców i samolotów szturmowych patrolujących tereny nadmorskie południowej Korei i Japonii. Kiedy całość sił uderzeniowych znajdzie się bezpiecznie na lądzie koreańskim, nadejdzie czas na rozlokowanie na granicy odpowiednich armii, podzielonych w trzy grupy uderzeniowe: Purpurę, Czerwień i Żółć. Każda z nich otrzyma inne priorytety; generalnie, aż do momentu przegrupowania w odpowiednim oddaleniu od granicy, nie należy dawać żadnych znaków o intencjach Paktu Korei i Japonii.
Priorytetem logistycznym kampanii jest dostarczenie niezbędnego zaopatrzenia w linii Fukuoka - Busan - Seul - front. Korea Południowa jest państwem dobrze rozwiniętym, a Półwysep Koreański jest terytorium relatywnie niedużym, a Japonia spodziewa się gigantycznej przewagi lotniczej nad Koreą Północną: zrzuty niezbędnego sprzętu oraz jego transport lądowy nie powinny sprawiać zjednoczonym siłom większego problemu.
OPERACJA WŁAŚCIWA - ETAP II, NATARCIE I PRIORYTETY GRUP UDERZENIOWYCH:
Jak zresztą wynika z rozdziałów grup armijnych pozostających na danym obszarze frontu, różne jednostki obowiązane będą do realizacji innych priorytetowych działań. Należy rozdzielić je przede wszystkim na grupy: Purpurę, Czerwień, Żółć.
1) PURPURA:
Ta grupa uderzeniowa składająca się w głównej mierze z piechoty, w tym zmechanizowanej, dokona zmasowanego ostrzału granicy z chwilą wydania rozkazu "W". Ze wsparciem lotniczym przekroczy granicę, za priorytet biorąc sobie wykorzystanie rodzimej północnokoreańskiej infrastruktury aby ruch naprzód odbywał się prędko i skoordynowanie. W razie napotkania na siły Korei Północnej, mają wdać się w walkę natychmiastowo, korzystając ze zmasowanej siły ognia i taktyki dużych zgrupowań; czterema priorytetowymi celami są oczywiście położone na wschodnim wybrzeżu półwyspu miasta Wonsan, Hamhung, Kimchaek i Chongjin.
Na niekorzyść sił północnokoreańskich działa przede wszystkim ukształtowanie terenu Korei Północnej: leżące wewnątrz kraju góry uniemożliwiają łatwy transport wojsk ze wschodu na zachód, nie są też bynajmniej dobrym terenem do przeniesienia walk, bo doprowadziłoby to do kompletnego załamania logistycznego taktyki północnokoreańskiej. Z tego powodu w miarę możliwości należy spychać ku nim jednostki Korei Północnej, starając się uczynić z piechoty zmechanizowanej Japonii i Korei młot, a z gór kowadło.
W trakcie walk należy przyjąć podejście asekuracyjne. Korea i Japonia mają dużą przewagę ogniową i najpewniej o wiele liczniejsze zgrupowania armijne; pośpiech może tylko zaszkodzić realizacji kampanii. Korea Północna nie zdobędzie znikąd środków do oparcia się takiej inwazji, nie ma więc potrzeby ryzykować manewrów które mogą obrócić się na niekorzyść złączonych armii. Stabilny front, ciągłe natarcia i spychanie wroga z dala od ośrodków cywilnych oraz stałe bombardowanie i ostrzeliwanie jego pozycji z nieba powinny zdziałać cuda.
Wobec populacji cywilnej należy przyjąć politykę lekkiej okupacji. Biedna i wykorzystywana populacja Korei Północnej być może jest zindoktrynowana i żyje w woli ciągłej wsparcia idei reżymu, lecz jednak nie stanowi żadnej siły realnego wsparcia dla północnokoreańskiej armii pod względem militarnym. Nie znaczy to jednak, że nie będzie ona początkowo kontrolowana: specjalnie przybyłe z Japonii dywizje służb porządkowych posłużą zaprowadzeniu odpowiedniej cywilnej okupacji i posłużą zapobieżeniu przekazywania walczącym siłom wroga żywności czy zaopatrzenia takiego jak środki lecznicze.
2) ŻÓŁĆ:
Istnienie grupy Żółtej ma za cel odciążenie grupy Czerwonej w bezpośrednim natarciu na Pjongjang. Floty okrętów transportowych z piechotą morską na pokładzie posłużą do do desantu na zachodnie wybrzeże Korei Północnej, podczas gdy osłaniane przez myśliwce i samoloty szturmowe, podczas gdy samoloty transportowe zrzucą wojska powietrznodesantowe: spadochroniarze dostaną misję zabezpieczenia punktów strategicznych leżących na uboczu do głównego pola walk frontu Czerwieni. Najwyższym priorytetem stanie się zabezpieczenie miasta Haeju i przerwanie ciągu komunikacyjnego, szczególnie w transporcie, Korei Północnej. Ledwie kilka procent dróg w Korei Północnej jest wyłożonych asfaltem, a odbierając jej i te ciągi, praktycznie wyeliminowany zostanie jakikolwiek potencjał pojazdów bojowych w zachodniej Korei Północnej.
Armia Żółta nie ma ryzykować ani stanowić głównej linii frontu, a jego wsparcie, a zrzuty i desanty na wybrzeże mają nastąpić z opóźnieniem po pierwszym natarciu armii Czerwień. Po zajęciu wyznaczonego terytorium (zgodnie z mapą), wojska utworzą skoordynowaną linię frontu na rubieżach działań armii Czerwień i będą stanowiły linię wsparcia, a następnie zajmą się okupacją terytorium. Po wykonaniu zadania, siły powietrzne armii Żółć zostaną redelegowane do wsparcia armii Czerwień, szczególnie w zdobyciu dominacji powietrznej nad Pjongjangiem.
3) CZERWIEŃ:
Armia Czerwień, mająca najważniejsze zadanie - zdobycie Pjongjangu, stanowi główny trzon uderzeniowy sił koreańsko-japońskich. Siły przeznaczone do wykonania uderzenia składają się z regularnej i wyspecjalizowanej w walce na terenach górskich piechoty, a także piechoty zmechanizowanej, zdolnej do skutecznego ostrzeliwania wroga z daleka i operowania w trudnych warunkach. Taktyka uderzeniowa jest tożsama z tą przeznaczoną zgrupowaniu armijnemu Purpura: Czerwień ma przeć do przodu bez ryzykowania niebezpiecznych manewrów i starać się utworzyć długi front spierający wroga wgłąb kraju.
Koordynując swoje działania z Purpurą, Czerwień winna zadbać o to, aby nie powstały wyrwy w szeregach; największym priorytetem w natarciu terenowym będzie zabezpieczenie obiektów wojskowych w terenie i miastach, aby te mogły być wykorzystane przez personel głównie koreańskich sprzymierzeńców Japonii. Wszystkie napotkane miasta po zdobyciu mają zostać rozbrojone i poddane okupacji cywilnej. Wisienką na torcie i największym celem podboju jest Pjongjang, miasto-stolica zbrodniczego reżymu.
Czerwień po dojściu do linii Pjongjangu ma skoncentrować swoje siły i poczekać, aż Purpura dopełni swojego wschodniego uderzenia. Atak na stolicę ma być skoordynowany i zmasowany, nie: pospieszny czy wymuszony. Najważniejsza będzie, ponownie, spójność szeregów, hierarchii dowodzenia i konkretne wykonywanie rozkazów dowództwa. Po upadku Pjongjangu Czerwień ma pomaszerować ku granicy koreańsko-chińskiej i zabezpieczyć ją, kończąc tym samym podbój Korei Północnej.
OPERACJA WŁAŚCIWA - ETAP III, EFEKTY I KONSEKWENCJA UDERZENIA:
Szogunat Japonii, zgodnie z zawartą z Republiką Korei umową, nie rości sobie jakichkolwiek praw do terenów zgodnie z prawem przynależnych Joseonowi. Siły porządkowe i armia japońska zostaną na Półwyspie Koreańskim dopóty, dopóki nie uspokoi się sytuacja okupacyjna i władze Republiki Korei nie będą panowały nad sytuacją. Następnie nadejdzie czas na powolne przerzucanie wojsk z powrotem na wyspy japońskie.
Przede wszystkim należy powstrzymać podsycanie anty-północnokoreańskich nastrojów i odwrotnie. Zakazuje się rabowania dóbr cywilnych celem wykorzystania ich w celach wojskowych; wystarczy koreańsko-japońskie zaopatrzenie. Ponadto, rekwirowane mogą być wyłącznie dobra które mogą posłużyć wrogowi do walki partyzanckiej.