Generacja piechoty:3
Generacja maszyn:3
Generacja samolotów:2
Generacja floty:2
Gospodarcze:
- 1. Zaawansowany System Podatkowy
- 2. Gospodarcze Wykorzystane Sztucznej Inteligencji
- 3. Bezglebowa Uprawa Roslin
- 12. Żywność modyfikowana genetycznie
Jądrowe:
- Rozszczepienie jądra atomowego
- Mechanizm Implozyjny
Kosmiczne:
-x
Rakietowe:
- Podstawowa technologia rakietowa
Operacja "Domestos" Rząd Kanadyjski przeanalizował najświeższe raporty z regionu Hawke's Bay. Sytuacja jest dramatyczna i jest to bez wątpienia największa katastrofa w ostatnich nie dekadach, a ostatnich tysiącach lat... Brytyjczykom nie zostanie zapomniana ta krzywda, ale i sami o tym nie zapomną....
Na początku co do dotychczas zgromadzonych środków: Bor, dolomit, piach, beton, etc., samoloty, śmigłowce, ekipy, etc., etc.
->Pozyskać jeszcze więcej podobnych środków, a zwłaszcza samolotów transportowych.
[1]
Nalezy jak najbardziej opóźniać i ograniczać pożar w zniszczonej kompletnie elektrowni atomowej. Należy więc skupić się na mniejszych partiach pożaru i eliminować je po kolei, aby zapobiec połączeniu się pożarów w większą całość. Zasady bezpieczeństwa co do ekip mają zostać zachowane wg. planowanych - zwłaszcza piloci mają zmieniać się ciągle wraz z podróżami gaśniczymi w region elektrownii. Chmary piachu, dolomitu, boru, wszelkich dostępnych środków gaśniczych - mają być zrzucanych przez wszystkie zgromadzone dotychczas samoloty transportowe i śmigłowce.
W Hawke's Bay aby ograniczyć chaos mają zostać podzielone ulice na specjalne trasy przejazdowe dla celów gaśniczych oraz "budowlanych", ktore będą kluczowe dla ograniczenia szkód i jak najbardziej prędkiego "zgaszenia" reaktora. Szkody są bowiem niewyobrażalne, a reaktor jest totalnie nieszczelny i nie da się w prosty sposób go załatać ze względu na panujący pożar, temperaturę i wysokie promieniowanie.
W tym czasie w region Hawke's Bay mają być dodatkowo ściągnięte koparki i maszyny budowlane wraz z niezbędnym personelem. Mają oni stworzyć aparaturę na miejscu do produkcji szybkoschnącego betonu oraz ściągać beton skąd się tylko da. Rozpoczną oni przekopywanie terenu wokół reaktora w celu zalania obszaru betonem. Ma to na celu zapobieżenie przedostania się rdzenia reaktora do wody morskiej, a także danie cegiełki pod ograniczone uszczelnienie reaktora.
[2]
Na kontynencie amerykańskim - zostaje rozwinięty przemysł wydobywczo-przetwórczy, w celu pozyskiwania większych ilości piasku i materiałów budowlanych. Ma to też na celu pozyskanie ogromnych żelbetonowych bloków w formie fundamentów (kolumn do ustawienia) oraz w formie płyt kładzionych na te kolumny lub połączonych(ale masa byłaby wtedy zbyt duża). Muszą one zostać dostosowane do transportu przez śmigłowce i najlepiej samoloty transportowe. Samoloty transportowe będą dostarczały bloki betonowe na lotniska w Nowej Funlandii, które śmigłowce będą odbierały i przewoziły na teren Hawke's Bay, a następnie żurawie będą ostrożnie przenosiły bloki fundamentów i płyty żelbetonowe na odpowiednie pozycje. O nich dalej....
[3]
Przebudowujemy silniki wysokoprężne części naszych niszczycieli i wykorzystujemy je jako mechanizmy napędowe dla wysokomocowych hydroforów dla celów pozyskiwania wody morskiej z oceanu. Będzie to najbardziej kluczowe tuż po częściowym uszczelnieniu reaktora. Woda morska doskonale rozkłada paliwo nuklearne i uran, co udowodnili Amerykańscy uczeni z University of California w 2012 roku pod kierownictwem chemika, prof. Alexandry'ego Navrotsky'ego. Dodatkowo woda morska doskonale nadaje się do przeprowadzenia elektrodializy uderzeniowej i wyizolowania substancji radioaktywnych - co będzie kluczową wiedzą do zminimalizowania zagrożenia dla środowiska mórz Nowej Funlandii w wyniku wykorzystania wody morskiej z tych mórz. Elektrodializę uderzeniową do usuwania radioaktywnych zanieczyszczeń udowodnili Naukowcy z MIT w 2019 roku.
[4]
I jako że nie poradzimy nic z chmurą radioaktywną, ale możemy jak najprędzej zapobiec jej emisji, przyspieszyć rozłożenie się substancji promieniotwórczych i zwiększyć korozję rdzenia - wykorzystujemy natychmiast wodę morską pozyskiwaną z hydroforów skonstruowanych na bazie silników niszczycieli do gaszenia i chłodzenia reaktora...
Budujemy także całą aparaturę do przeprowadzania elektrodializy uderzeniowej + pompy wodne do wypompywania wody morskiej z wyizolowanego reaktora + także aparatury do skraplania wszelkich par wodnych ze względu na temperatury panujące w reaktorze. Należy do nich dodać także dodatkowe zawory bezpieczeństwa ze względu na wysokie ciśnienia spowodowane przez działalność reaktora i gazów. Aparatura ma zostać zainstalowana nieopodal elektrowni - w celu braku potrzeby tworzenia długich połączeń wodociągowych lub ma wykorzystać aktualnie istniejące wodociągi dla potrzeb pozyskiwania cieczy chłodniczej z morza(taki wodociąg zostanie wtedy przerwany, uszczelniony i przekierowany na elektrodializę uderzeniową).
[5]
Po ogrodzeniu obszaru "betonem" i po ciągłym gaszeniu reaktora w ramach akcji lotnictwa i straży pożarnych - należy umieścić jak najwięcej "fundamentów" betonowych w kraterze reaktora(nawet dwa, trzy, cztery razy więcej niż być powinno ze względu na rozszerzalność cieplną betonu), zamontować dodatkowe filtry pyłowe(w celu pozbywania się radioaktywnych substancji z pyłów i składowania ich do pojemników z odpadami radioaktywnymi) umożliwić cyrkulację wody morskiej wpływającej do reaktora oraz pary wodnej i wody radioaktywnej wypompowywanej z reaktora do procesu elektrodializy uderzeniowej, a następnie przykryć krater i pozostałości reaktora płytami betonowymi, co ograniczy emisję pyłów do atmosfery.
W tym momencie reaktor staje się szczelny, a system elektrodializy uderzeniowej i termoobiegu wygasza pożar i chłodzi pozostałości reaktora. W ciągu 10 lat należy obudować teren większym kompleksem - w celu zmniejszenia ryzyka rozszczelnienia "zakopanego" reaktora.
Wydatki:
[1]. Ściągnięcie dodatkowych środków - 3 mld
[2]. Maszyny budowlane, koparki, beton szybko schnący - 6 mld
[3]. Rozkręcenie przemysłu wydobywczego i przetwórczego, produkcja płyt betonowych - 6 mld
[4]. Przebudowa 2 niszczycieli na akcję gaśniczą i termoobiegową, "czyszczącą" - 1 mld
[5]. Aparatura lub/i wodociągi do elektrodializy uderzeniowej - 3 mld
[6]. Pozostałe zabezpieczenia, dodatkowe elementu całego powyższego planu - 1 mld
Łącznie na akcję gaśniczą w Hawke's Bay - 20 mld
Pozostałe działania:
Na obszarach najbardziej narażonych na opad radioaktywny:
- Zabezpieczamy zwierzęta hodowlane.
- Każemy ludziom zrobić zapasy.
- Każemy ludziom pozostać w domach i powołujemy służby porządkowe zabezpieczone w specjalne maski, etc. dla akcji dostarczania zakupów ,itp.
- Każemy ludziom uszczelnić domy . Najlepiej schować się w piwnicach, uszczelnić okna, schronić się w dolnych partiach domów.
- Rozdajemy jod zgromadzony w ramach poprzednich działań.
- W mediach transmitujemy stałą relację z akcji gaśniczej Hawke's Bay - w celu uspokajania ludzi, że wszystko zmierza do spokojnego finiszu. Jednocześnie opowiadamy ludziom o śledztwie w sprawie tego zamachu terrorystycznego.
- W ramach możliwość każemy ludziom i przedsiębiorcom przełączyć się na home office.
- W przypadku istnienia chmury minimum okres pobytu w domach to 3 tygodnie.
- Niektórzy obywatele mają udać się do bunkrów, jeśli takowe istnieją w okolicy.