ZEBRANIE MINISTERSTWA FINANSÓW
George Brown na początku
I kwartału 2021 roku zebrał sztab swoich ministrów, odpowiednich doradców finansowych oraz specjalistów, aby ułożyć nowy plan działania południowo afrykańskiej gospodarki. Nowymi zadaniami, postawionymi przed rządzącymi było m.in walka z bezrobociem, rozpoczęcie produkcji dóbr do eksportu, wzmocnienie królewskiego przemysłu zbrojeniowego i obniżenie kosztów tych wszystkich czynności poprzez wydobywanie
własnych materiałów.
Obywatele coraz częściej skarżyli się na rosnące koszta dóbr konsumpcyjnych. Dla przykładu, udzie mieli do wyboru chodzić w starszych i lekko zniszczonych ubraniach, albo przeznaczyć sporą część swojej wypłaty na uzupełnienie swojej garderoby zagranicznymi markami. Produkt krajowy był relatywnie rzadko spotykany na półkach i miał mieszaną renomę. Dodatkowo sytuacja na rynku pracy wciąz była mocno niepewna. Kolejne linie produkcyjne sie zamykały, nierzadko wywalając (nawet) ćwiartkę populacji mniejszego miasteczka na bruk.
Rząd rozpoczął szereg inwestycji (łącznie wartych 10.5 mld) w sektor przemysły lekkiego na terenie całego kraju. Państwowi inwestorzy wykupywali stare upadłe biznesy z nierzadko zagranicznych rąk i otwierali je na nowo. Tym razem lepiej przystosowane do klimatu, zwyczajów i etosu pracy okolicznej ludności i potrzeb gospodarki. Aby produkcja przebiegała jak najefektywniej, uwzględniano każdy szczegół np. godziny, w których temperatura pozwala na owocną pracę.
Południowo Afrykańskie wojsko w czasach kryzysu stanęło przed nie lada wyzwaniem. Zamykająca się światowa gospodarka zostawiła nasze siły militarne bez dostępu do zaopatrywania naszych siły militarnych. Było to szczególnie kłopotliwe przy rosnących zapędach światowych mocarstw oraz nowych zobowiązaniach wobec Commonwealthu i wymagało natychmiastowej uwagi.
Przemysł wojskowy dostał dofinansowanie w postaci 18 mld na wykupienie i przedłużenie licencji potrzebnych do produkcji broni i zaopatrzenia dla naszej armii oraz do rozpoczęcia budowy odpowiednich kompleksów przemysłowych. Na terenie całego kraju rozpoczęto budowę licznych zakładów produkujących broń, samochody opancerzone, transportery. W specjalistycznych warsztatach zajęto sie również wytwarzaniem potrzebnej do naszej broni amunicji. Poszczególne fabryki ruszyły również z wytwarzaniem komponentów niezbędnych do napraw i szeroko rozumianego utrzymania naszych samolotów, czołgów i śmigłowców. Rozwijajanie kolejnej gałęzi przemysłu pozwoliło również na znalezienie pracy ogromnej ilości ludzi.
Wszystkie podjęte inwestycje były niesamowicie ważne dla naszej gospodarki, jednak cały plan by nie zadziałał, gdyby nie tani dostęp do surowców. Na szczęście KPA leży na terenach niezwykłe obfitych w metale. Niestety kryzys mocno przetrzebił południowo afrykański przemysł wydobywczy i zostawił kraj bez swojego największego bogactwa.
Aby temu zaradzić, rząd zainwestował sumę 10.5 mld na zakup sprzętu i reaktywację zepsutych kopalni. Wykupiono stare i upadłe spółki wydobywcze oraz rozpoczęto proces szukania i kopania nowych struktur. Zatrudniono tysiące ludzi do pracy przy wydobywaniu złóż takich metali jak chrom, wanad czy mangan. Przy okazji udało się zasilić przemysł konsumpcyjny takimi dobrami jak złoto czy diamenty. Rozwinięto też przemysł przetwórczy, który już niebawem miał zacząć dostarczać krajowej gospodarce surowce po o wiele korzystniejszych cenach, niż te proponowane przez zagranicę.
Decyzja partii o postawieni na współpracę z Commonwealth'em okazała się strzałem w dziesiątkę. Organizacja międzynarodowa szybko uzmysłowiła sobie potencjał przemysłowy, jakim dysponuje Afryka Południowa.
Na mocy
Funduszu Sprawiedliwości KPA dostała dwie bardzo ważne inwestycje. Pierwszą z nich był ogromny budżet 14 mld, który miał zostać przeznaczony na sektor wydobywczy. Wsparcie finansowe ze strony sojuszników pozwoliło wznieść tą gałąź gospodarki na
jeszcze wyższy poziom, niż było to początkowo planowane. Widać, że Edward IX pokładał wielkie nadzieje w naszym górnictwie.
Drugim niesamowicie ważnym wsparciem dla KPA był bardzo lukratywny układ z Indiami, które postanowiły uczynić gospodarkę Commonwealth'u neutralna klimatycznie. Z tego powodu szefowie obydwu rządów zawarli układ, na mocy którego Hinduscy naukowcy przez ten kwartał będą szkolić południowo afrykańskich specjalistów w sferze technologii atomowych, by ci w przyszłości mogli rozpocząć prace nad elektrowniami atomowymi. Ten pomysł kosztował jednak KPA 10 mld.
LEKKI PRZEMYSŁ - 10.5 mld
PRZEMYSL WYDOBYWCZY - 10.5 mld
PRZEMYSŁ ZBROJENIOWY - 18 mld
DOTACJE OD COMMONWEALTHU NA PRZEMYSL WYDOBYWCZY - 14 mld
WDRAŻANIE TECHNOLOGII - 10 mld