TRAKTAT Z TREVISO:
- Część austriacko-japońska -
1. Szogunat Japonii uznaje Komitet Polityczny Wolnej Austrii za legalnego kontynuatora Zgromadzenia Federalnego Parlamentu Austrii.
2. Szogunat Japonii oraz Republika Austriacka wyrzekają się wszelkiej wrogości oraz kończą stan wojny zapoczątkowany w odpowiedzi na dopuszczenie do spalenia japońskiej ambasady przez zaniechanie dawnej władzy austriackiej.
3. Republika Austriacka - w tym wypadku jej przedstawicielstwo, Komitet Polityczny Wolnej Austrii - wystosuje publiczne obwieszczenie o zakończeniu wrogości pomiędzy tąż a Szogunatem Japonii oraz obwieści światu honorowe intencje partnera.
4. Republika Austriacka oraz Szogunat Japonii połączą się sojuszem na rzecz zabezpieczenia bytu Austrii przed niemiecką machiną polityczną.
- Część austriacko-japońsko-włoska -
5. Cesarstwo Rzymskie oraz Szogunat Japonii zagwarantują wolność państwa austriackiego, jego suwerenność i samodecyzyjność; z uwagi na toczące się działania wojenne, obecne terytorium Austrii poza Klagenfurt am Wörthersee i częścią południowej Karyntii pozostanie pod zarządem wojskowym sił koalicji.
6. Natychmiast po ustaniu działań wojennych przeciwko IV Rzeszy, administracja cywilna nad terenami Republiki Austriackiej zostanie przekazana legalnej reprezentacji austriackiej w postaci Komitetu Politycznego Wolnej Austrii.
7. Komitet Polityczny Wolnej Austrii zobowiąże się utrzymać stan prawny Austrii sprzed wojny austriacko-niemieckiej i anschlussu, w każdy możliwy sposób przeciwdziałając ponownemu wzrostowi ideologii nazistowskiej i komunistycznej.
8. Zarówno w okresie działań zbrojnych jak i po ich ustaniu, Republika Austrii udzieli zgody na stacjonowanie wojsk sprzymierzonych koalicji włosko-japońskiej na swoim terytorium celem tak zabezpieczenia jej przed ewentualnymi inkursjami z zewnątrz, jak i zaprowadzenia porządku wewnętrznego w zakresie internowania V kolumny która doprowadziła do chaosu w Austrii tuż przed nielegalną aneksją kraju przez Niemcy. Maksymalnym czasem dodatkowego stacjonowania wojsk koalicji w Austrii po zakończeniu działań zbrojnych będą dwa kwartały.
9. - Skreślony. -
- Część austriacko-włoska -
10. Republika Austrii po ustaniu działań zbrojnych poprze politycznie Cesarstwo Rzymskie w zakresie ustanowienia wybranego przez nie podziału ziem niemieckich na strefy okupacyjne i zdąży do wsparcia polityki twardej okupacji najeźdźcy niemieckiego.
11. Republika Austrii po ustaniu działań zbrojnych zobowiąże się do wypłaty Cesarstwu Rzymskiemu zadośćuczynienia za poniesione na froncie straty i starania podjęte na rzecz wyzwolenia Austrii poprzez uiszczenie na jego rzecz kontrybucji w wysokości równowartości 100 mld austriackich euro, spłatnych w czasie 5 lat od zakończenia działań zbrojnych. Oznacza to średnio spłatę kwoty 5 mld euro na rzecz Włoch co kwartał przez 20 kwartałów rozliczeniowych.
12. Republika Austrii zobowiąże się do przystąpienia do stałego sojuszu z Cesarstwem Rzymskim celem zachowania porządku w Europie między- i powojennej. Opierał się on będzie o kooperację na tle gospodarczym, militarnym i politycznym.