Domination Zimna Edycja
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Domination Zimna Edycja


 
IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Układ o Współpracy Narodów (Statut KOOPERATYWY)

Go down 
AutorWiadomość
Sadzio
Gracz
Sadzio


Liczba postów : 308
Join date : 01/07/2022

Układ o Współpracy Narodów (Statut KOOPERATYWY) Empty
PisanieTemat: Układ o Współpracy Narodów (Statut KOOPERATYWY)   Układ o Współpracy Narodów (Statut KOOPERATYWY) Icon_minitimeWto Sty 30, 2024 11:49 pm

Układ o Współpracy Narodów (Statut KOOPERATYWY) YihH3Xl
Oficjalne logo organizacji.

Układ o Współpracy Narodów
w skrócie KOOPERATYWA

Statut KOOPERATYWY


1. Układ o Współpracy Narodów, dalej zwany KOOPERATYWĄ lub Kooperatywą lub Układem, to organizacja polityczno-gospodarczo-wojskowa zrzeszająca państwa, którym przyświecają przede wszystkim ideały równości, wolności i sprawiedliwości społecznej.

1.1. Równość oznacza egalitaryzm, zapewnienie obywatelom równości nie tylko prawnej i formalnej, ale także społecznej i ekonomicznej, realizowanej według maksymy "Od każdego według jego zdolności, każdemu według jego potrzeb." Wolność oznacza zapewnienie obywatelom możliwości wyrażania swojego własnego zdania, za wyjątkiem sytuacji niezgodnych z prawem, które to prawo gwarantuje odpowiedni ład społeczny. Sprawiedliwość społeczna oznacza praktyczne zastosowanie i realizacje zasady równości.

2. Kraje zrzeszone w ramach Kooperatywy zobowiązują się do ścisłej współpracy politycznej, gospodarczej oraz wojskowej, której głównym zadaniem i celem jest budowanie dobrobytu w państwach członkowskich.

2.1. Współpraca polityczna oznacza formowanie na bazie dyskusji wewnątrzorganizacyjnej wspólnych stanowisk wobec bieżących problemów Marsa oraz nie działanie na szkodę państw członkowskich poprzez zawieranie niekorzystnych dla wszystkich członków umów bilateralnych z krajami spoza Układu. Kraje członkowskie tworzą wspólny front w polityce zagranicznej, którego celem jest przypominanie o interesie ludzi pracujących Marsa, a przede wszystkim ochrona interesów ludu pracującego państw członkowskich.

2.2. Współpraca gospodarcza oznacza kooperacje na płaszczyźnie ekonomicznej. Kooperatywa jest platformą do wspólnych przedsięwzięć gospodarczych na szeroką skalę, platformą do wymiany myśli i osiągnięć techniki.

2.3. Współpraca wojskowa oznacza przede wszystkim zobowiązania do współdziałania w kwestiach militarnych, czyli koordynowanie obrony państw w razie wojny napastniczej kraju spoza Układu na kraj członkowski, a także skrupulatne i przemyślane planowanie przygotowań do takowej ewentualnej obrony w czasach pokoju.

3. Krajami założycielskimi Kooperatywy są Marsjańskie Gromady Rewolucyjne oraz Czerwona Palestyna.

4. Kraje członkowskie zobowiązują się do przepuszczania transportów towarowych, zarówno lądowych, powietrznych jak i morskich innych członków Układu przez swoje terytorium, z zastrzeżeniem do możliwości dokonywania inspekcji takowych konwojów.

5. Kraje członkowskie zobowiązują się do skoordynowanego działania wobec wojny napastniczej kraju spoza Układu na kraj członkowski, jeśli ten o taką pomoc będzie zabiegał. Poprzez skoordynowane działanie rozumiemy podjęcie wszystkich możliwych dostępnych działań, które miałyby na celu wsparcie kraju zaatakowanego, wlicza się w to pomoc zaopatrzeniowa, ale przede wszystkim pomoc militarna, czyli działanie połączonych sił lądowo-powietrznych przeciwko agresorowi. Wojna obronna trwa do czasu zawarcia oficjalnego pokoju lub całkowitego pokonania wroga. Niewypowiedzenie wojny napastnikowi i nieudzielenie pomocy krajowi członkowskiemu, jeśli ten po takową zwróci się do Kooperatywy, uznawane jest automatycznie za wykluczenie ze struktur Kooperatywy.

6. Każdy kraj członkowski jest zobowiązany do przestrzegania zasady o nieagresji względem innych państw członkowskich - mowa tutaj o działaniach na polu militarnym, gospodarczym oraz wywiadowczym. Jeśli którykolwiek z krajów członkowskich poczuje się poszkodowany przez drugi kraj Układu, może wnieść skargę na forum Rady Układu, gdzie ta zostanie rozpatrzona.

7. Kooperatywa to żywy organizm demokratyczny, który reagują na aktualne wydarzenia i może ewoluować. O jej stanowisku i reformach decydować będzie Rada Układu, zwana także Radą Kooperatywy lub RadKoopem lub Radą. Jakiekolwiek oficjalne stanowiska Kooperatywy lub decyzje wpływające na kraje członkowskie muszą zostać przegłosowane w Radzie. Kraje założycielskie posiadają 3 reprezentantów. Kraje o statusie stałych członków posiadają 1 reprezentanta. Kraje o statusie obserwatora nie posiadają żadnych członków. Ilość członków w Radzie przysługująca konkretnym typom państw może się zmieniać w wyniku reform, nigdy jednak żaden z krajów założycielskich nie może mieć mniej członków zasiadających w Radzie od drugiego.

8. Kraje założycielskie posiadają prawo weta we wszelkich sprawach, które są rozpatrywane przed Radą.

9. Kraj ubiegający się o członkostwo w Kooperatywie zostaje przyjęty większością głosów przez aktualnych reprezentantów Rady. Kraj przyjęty otrzymuje status stałego członka.

10. Kraj o statusie obserwatora otrzymuje możliwość bliższej współpracy z Kooperatywą. Każda umowa o uzyskanie statusu kraju-obserwatora jest negocjowana osobno z każdym krajem, oficjalny tekst takiej umowy musi jednak zostać wcześniej zatwierdzony przez Radę.

Podpisany w 2138 w Harmonii między Marsjańskimi Gromadami Rewolucyjnymi a Czerwoną Palestyną.
Powrót do góry Go down
 
Układ o Współpracy Narodów (Statut KOOPERATYWY)
Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» UKŁAD O WSPÓŁPRACY I BEZPIECZEŃSTWIE (UKŁAD KAIRSKI)
» Rada ds. Współpracy i Pomocy Gospodarczej
» Męka Chrystusa Narodów
» Statut
» Statut

Pozwolenia na tym forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Domination Zimna Edycja :: Archiwum :: Edycja Marsjańska :: Organizacje :: KOOPERATYWA-
Skocz do: