Okolice Quebec City oraz Hawke's Bay na Nowej Fundlandii. To lokacje dwóch kanadyjskich elektrowni jądrowych. Nie byłoby o nich głośno gdyby nie ostatnie wydarzenia. Zza horyzontu nad Oceanem Atlantyckim, z okolic Grenlandii, w kierunku Kanady nadleciały dwie rakiety balistyczne.
Pierwsza z nich uderzyła w elektrownie Hawke's Bay na Nowej Fundlandii. Rakieta uderzyła prosto w reaktor i nastąpiła potężna eksplozja wysadzającą niemal cały główny budynek elektrowni. Wokół rozsypały się fragmenty elementów reaktora, a pożar wyniósł w powietrze radioaktywne cząstki prętów uranowych i jego produktów. Radioaktywna chmura osiadła nad całym Hawke's Bay oraz rozszerza się powoli nad całą wyspę. Do elektrowni wysłano strażaków którzy walczą z pożarem.
Druga rakieta przeleciała nad wschodnią Kanadą i uderzyła w drugą elektrownię jądrową. Ta rakieta nie była już tak celna i chyba tylko jakimś cudem trafiła w główny budynek elektrowni. Reaktor został awaryjnie wygaszony, turbiny zamilkły, a w całej okolicy zabrakło prądu. Na miejsce wysłano służby i sytuacja wydaje się być opanowana, jednak elektrownia wymaga gruntownych napraw.
Obywatele Kanady są w szoku. Natychmiastowo padły oskarżenia. Wielu Kanadyjczyków o ten zdradziecki akt oskarżyło Wielką Brytanię, co nie jest zbyt dziwne. Oskarżenia padły także wobec terrorystów z Front Ludzkości którzy z rakietami do czynienia już mieli i na pewno by się nie zawahali przed takim aktem. Niektórzy widzą także ten atak jako zemstę Billa Gatesa.
___ Elektrownia w Hawke's Bay całkowicie zniszczona. Hawke's Bay skażone. Radioaktywna chmura rozwija się nad wyspą. Trwa akcja gaśnicza. Elektrownia niedaleko Quebec City trafiona i aktualnie nieczynna.
Rząd Kanady ogłasza powołanie międzynarodowej komisji śledczej mającej ustalić sprawców ataku rakiet balistycznych na Kanadyjskie Elektrownie Atomowe. Winni zostaną ukarani za ten bestialski akt. Wkrótce zostanie przeprowadzona akcja ratunkowa.
Zapraszamy śledczych, zwłaszcza z BWN, do uczestniczenia w tym śledztwie, a także innych śledczych z zainteresowanych krajów świata. Wspólnie odkryjmy sprawcę takich poczynań. Jeśli to front ludzkości strzelający w elektrownie atomowe - to należy wspólnie się zjednoczyć przeciwko niemu. Kto wie do czego będzie zdolny w przyszłości, jeżeli doprowadza już do skażenia dużych obszarów poprzez ataki na elektrownie atomowe. Jeśli to ktoś inny, to winnego należy ukarać.
Rząd Kanady także prosi państwa świata o pomoc humanitarną, zapasy jodu oraz o wysłanie przez państwa świata służb radiologicznych. Ludzka zazdrość do tego doprowadziła...
Rząd Kanady rozpoczyna szeroko zakrojoną akcję ratunkową w rejonie Hawke's Bay z powodu wycieku licznych radioaktywnych substancji z reaktora atomowego i z tego też względu skażenia tego obszaru. Zapasy jodu zostają ściągnięte z całej Kanady, zakupione w Stanach Zjednoczonych, innych krajach na świecie, a następnie wykorzystane w celu zabezpieczania ludzi przed wpływem szkodliwego promieniowania. 3000 kanadyjskich obywateli powinno być więc ewakuowane z sąsiednich miejscowości, a takze samego Hawke's Bay.
Oprócz straży pożarnej... Helikoptery cywilne, a także samoloty zostaną skierowane do gaszenia reaktora atomowego w Hawke's Bay. Tony piastku, boru, dolomitu, gliny oraz innych powszechnie dostępnych ciężkich materiałów gaszących(jak beton, ale ze względów praktycznych tylko w chwili desperacji) mają zostać wykorzystane na ten cel. Załogi samolotów mają dostać zwiększone dawki jodu, a także dodatkowe wynagrodzenie ze względu na uczestniczenie w bardzo niebezpiecznej akcji gaśniczej. Mają one takżezmieniać się po każdym kursie w celu ograniczenia napromieniowywania organizmów pilotów i natychmiastowego leczenia powikłań.
2D Służb Porządkowych mają zabezpieczyć i otoczyć teren skażenia. Służby radiologiczne przybyłe z Indonezji zajmą się wspieraniem akcji mającej na celu ugaszenie pożarów w zniszczonej elektrowni atomowej, a także ewentualną podstawową dekontaminacją, która pozwoli uniknąć dalszego wycieku szkodliwych substancji i tworzenia się z nich chmur radioaktywnych.
Strażacy, a także dodatkowa 1D służb porządkowych, wyposażonych w zapasy jodu oraz liczne instrukcje poleceń, mają rozpocząć ewakuację mieszkańców Hawke's Bay w kierunku północnym. Na północnym krańcu wyspy ściągnięta z kontynentu wojskowa Brygada Saperska III ma błyskawicznie wybudować na północ od Hawke's Bay oraz nieopodal St. Anthony Airport wielkie pola baraków i licznych wojskowych budynków do których zostaną tymczasowo przeniesieni poszkodowani w wyniku tego zamachu terrorystycznego. Na polach baraków zostanie udzielona ofiarom niezbędna pomoc medyczna, radiologiczna, a także zostanie przeprowadzone leczenie chorób popromiennych i zapewnione zostaną niezbędne podstawowe czynności życiowe, jak jedzenie, itp. Służby państwowe przekążą także największą ilość zapasów jodu dla szpitali w całej Nowej Funlandii, a następnie w Nowej Szkocji i Nowej Anglii. Sami obywatele Kanadyjscy, zwłaszcza obywatele Nowej Funlandii i Labradoru, proszeni są o obserwacje wiadomości, przyjęciu dodatkowych dawek jodu,pozostanie w domach i najlepiej uszczelnienie kominów oraz innych wrażliwych partii domów, które mogą ulec zakażeniu przez radioaktywny opad.
Po ugaszeniu pożaru, wykonaniu podstawowej dekontaminacji, ewakuacji mieszkańców i udzieleniu im niezbędnej pomocy - należy przedsięwziąć środki w zakresie dekontaminacji skażonego obszaru. Kanadyjscy eksperci wraz ze Służbami Radiologicznymi pochodzącymi z Indonezji zajmą się tym. Ma zostać sporządzony kosztorys dekontaminacji obszaru, a także zalanie pozostałości po reaktorze atomowym - betonem. Kosztorys ma zostać także porównany z ewentualnym przeniesieniem mieszkańców w inną część kraju i wybudowanie nowych dzielnic mieszkalnych.
Na zapasy piasku, gliny, substancji gaszących reaktor - 1 mld Na całokształt Akcji: akcji ewakuacyjnej, sprzęt gaszniczego, zmobilizowanie samolotów do gaszenia pożarów, podstawową dekontaminację, zapasy jodu, na ocenienie kosztów zaawansowanej dekontaminacji, na substancje gaszące w przypadku braku funduszów na nie przeznaczoynch, itp. - 8 mld Na odszkodowania dla rodzin, dodatkowe wynagrodzenie dla służb - 1 mld +1 mld pomocy Humanitarnej z Republiki Amerykańskiej
Łącznie: 11 mld
Pozostałe środki, jeśli jakieś zostaną - przeznaczamy na dalszą dekontaminację W przypadku braku dalszych środków na akcję ratunkową liczymy na ich podanie przez odpowiednie służby i uznanie, że zostały przeznaczone.
Komisja śledcza również przystąpi do stosownego działania.
Komisarz Admin
Liczba postów : 2846 Join date : 31/01/2020
Temat: Re: Ostrzał na Kanadę Nie Lis 29, 2020 4:04 pm
Radioaktywna chmura i początek akcji ratowniczej
Na teren Nowej Fundlandii ruszyły kanadyjskie ekipy, sytuacja jest jednak dramatyczna. Cała sytuacja spowodowała niemałe zamieszanie w okolicy, a chmary uchodźców zablokowały drogi dla ekip ratunkowych. Na miejscu aktualnie walczą lokalne służby, a pożar w reaktorze nadal szaleje. Właściwa akcja ratunkowa rozpocznie się prawdopodobnie z małym opóźnieniem, co może mieć jednak katastrofalne skutki dla regionu i nie tylko.
Nad Hawke's Bay wzniosła się ogromna radioaktywna chmura - i zaczęła przemieszczać się razem z wiatrem nad Atlantyk. Meteorologowie i eksperci przepowiadają, że chmura ta dotrze przez cały Atlantyk aż do południowych wybrzeży Islandii, do Irlandii, Wielkiej Brytanii, a część opadu może dotrzeć nawet do północnych i zachodnich wybrzeży Francji oraz Hiszpanii. Obywatele są przerażeni, a rządy tych państw mają bardzo mało czasu na reakcje - chmura dotrze w przeciągu kilku dni.
___ Sytuacja w Hawke's Bay tragiczna. Radioaktywna chmura zmierza przez Atlantyk w kierunku Islandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii oraz w mniejszej części Hiszpanii, Francji oraz do krajów Beneluksu.
Kanada: -1% poparcia
Officer TJ and rihs like this post
Troll Gracz
Liczba postów : 404 Join date : 03/02/2020
Temat: Re: Ostrzał na Kanadę Nie Lis 29, 2020 4:38 pm
Widząc tragiczny stan służb ratowniczych Kanady, rząd Wielkiej Brytanii oferuje pomoc w walce z pożarem.
Francuskie służby porządkowe mają za zadanie przeprowadzić sprawną i bezpieczną ewakuację ludności i zwierząt z zagrożonych radioaktywną chmurą rejonów Francji. By wspomóc ewakuację, policja i inne służby będą mogły tymczasowo zarekwirować pojazdy cywilne oraz koleje, aczkolwiek wszystko po rozwiązaniu zagrożenia zostanie zwrócone prawowitym właścicielom.
Ewakuowanych należy umieścić w hotelach, motelach i innych tego typu obiektach - na koszt państwa, przy czym pierwszeństwo będą mieć chorzy oraz dzieci. Inni mieszkańcy, których tego typu miejsca nie pomieszczą, zostaną umieszczeni w tymczasowych miasteczkach namiotowych, w których postaramy się zapewnić w miarę komfortowe warunki bytowania oraz leki.
Zjednoczone Królestwo ma tyle szczęścia, że właśnie skończono budowę ogromnej ilości schronów. W związku z tym pierwszym krokiem będzie ukrycie młodzieży jak i osób najbardziej narażonych, np starców właśnie w tych schronach. W tym czasie liczne nowo powołane służby porządkowe, jak i znaczna część naszych sił obrony mają za zadanie pomóc rolnikom w zabezpieczaniu zwierząt przed chmurą.
Jednocześnie osobom które nie mają przywileju schronić się w bunkrach rozdawane będą odpowiednie leki mające wzmocnić ich organizmy.
Ogólnym zaleceniem jest pozostać w domu przez około tydzień do dziesięciu dni. Zaleca się również zrobić zapasy w przeciągu najbliższych dni nim chmura dotrze do Wielkiej Brytanii.
Rząd przeznacza 10 mld oraz przygotowuje wszystkie schrony które w poprzednim kwartale wybudował.
Hiszpania z uwagi na zbliżającą się radioaktywną chmurę zaleca mieszkańcom zagrożonych terenów jak najrzadsze opuszczanie domów do czasu jej przejścia oraz zabezpieczenie swoich domów, nie otwieranie okien itp. Na czas dwóch tygodni wszystkie zakłady pracy na terenie zagrożonym będą wyłączone z pracy, mimo to pracownicy otrzymają 80% wynagrodzenia za ten czas. Służby porządkowe rozdystrybuują wśród ludności zagrożonej odpowiednie ilości płynu Lugola który zapobiegnie negatywnym skutkom promieniowania. Ponadto na bieżąco wyposażone w specjalistyczny sprzęt będą monitorować poziom promieniowania.
W wypadku gospodarstw wiejskich będzie możliwość przeniesienia zwierząt gospodarskich na przygotowaną pod to ziemię należącą do państwa znajdującą się poza terenami zagrożonymi. Pomogą w tym również służby porządkowe oraz administracja lokalna.
Gdy kanadyjskie służby przygotowywały się do właściwej akcji przy reaktorze, ten płonął dalej i sami strażacy nie byli w stanie opanować ognia. A płonąc wyrzucał w powietrze tysiące metrów sześciennych dymu który niósł ze sobą w atmosferę radioaktywne izotopy - głównie Jod-131, Stront-90 oraz Cez-137. Te albo opadały na całą Nową Fundlandię albo ruszały razem z wiatrem nad Atlantyk w długą, długą podróż. Podróż w kierunku Europy Zachodniej.
Najpierw chmura przemierzyła cały północny Atlantyk i musnęła południowe wybrzeża Islandii. Rząd nie podjął żadnych działań, podjąć je sami musieli więc obywatele i samorządy. Ludzie zaopatrzyli się we wszelkie medykamenty jakie były dostępne i zamknęli się w domach. W związku z chmurą na Atlantyku zamarł także mocno islandzki handel i rybołówstwo - Islandia to w końcu wyspa.
Dalej chmura dotarła na Wyspy Brytyjskie. Irlandia wykorzystała swoje nieliczne środki i przygotowała się najlepiej jak mogła. Ludzie mieli zakaz wychodzenia, a ulice nieustannie są czyszczone z radioaktywnych materiałów które następnie są składowane. Bez odpowiednich technologii idzie to naprawdę opornie.
Skoro dotarła na Wyspy Brytyjskie, to dotarła także do Wielkiej Brytanii. Młodzież oraz starców poupychano do zbudowanych niedawno masowo schronów. Ludności także zalecono zamknięcie się w domach na kilka dni, a całą sytuacje miały monitorować bardzo liczne służby porządkowe. I sytuacja była rzeczywiście stabilna, jednak nie oznacza to, że była dobra. Na lockdown, organizacje akcji i wyposażenie schronów przeznaczono dużo środków, bardzo mocno ucierpiał jednak brytyjski handel i usługi.
We Francji przyjęto drastycznie inną taktykę - zorganizowano ewakuacje ludności z terenów zagrożonych, a więc z północnego i zachodniego wybrzeża. Na akcję przeznaczono spore środki, jednak nie były one wystarczające i akcja była dosyć mozolna. Na całe szczęście do Francji dotarły tylko ostatki chmury. Mimo to bardzo mocno ucierpiały francuskie usługi - handel przez wybrzeże Atlantyku niemal całkowicie zamarł na kilka dni.
W Hiszpanii podjęte środki ograniczyły się do wsparcia mieszkańców terenów zagrożonych. I do Hiszpanii tak samo jak do Francji dotarły opary radioaktywnej chmury, a sytuacja tutaj jest najlepsza.
Nikt nie wiedział jednak czy to koniec czy dopiero początek zmagań. Irlandia i Wielka Brytania pokryte są radioaktywnym pyłem które długofalowo jest niebezpieczny dla człowieka oraz wszelkich roślin na tych terenach hodowanych. Nikt w tym kwartale na raka nie zginie, ale kto wie co będzie w następnym kwartale, a co dopiero za kilka lat? Na wybrzeżu Francji i Hiszpanii sytuacja jest lepsza, skrupulatne odkażanie jednak także jest potrzebne w najbliższym czasie. Żeby poradzić sobie ze skutkami potrzebna będzie wyspecjalizowana technologia.
Oświadczenie Kanady
Gdy w Hawke's Bay nadal panował pożar i trwała akcja ratunkowa, w Kanadzie bardzo szybko zebrała się komisja złożona z licznych ekspertów od balistyki i projektowania rakiet. Zebrali się najtężsi kanadyjscy uczeni, a ich ekipa została wsparta przez... indyjskich specjalistów od broni balistycznej. Razem przeprowadzono błyskawiczne śledztwo polegające na analizie szczątek rakiet z elektrowni w Quebec City. Komisja doszła do zatrważających wniosków, a te przedstawi ona wam sama.
Pisownia oryginalna.
Kanadyjska Komisja Śledcza ws. zamachu terrorystycznego na kanadyjskie elektrownie atomowe napisał:
Komunikat Kanadyjskiej Komisji śledczej w sprawie zamachu terrorystycznego na Kanadyjskie Elektrownie Atomowe z dnia 29 czerwca 2022 roku:
Dzięki wspólnym wysiłkom służb wywiadowczych, porządkowych, naukowców, a także wojska oraz światowej klasy ekspertów rakietowych - udało się ustalić winowajcę ataku rakietowego skierowanego przeciwko Państwu Kanadyjskiemu. Do dnia 3 lipca siły wojskowe i porządkowe otoczyły szczelnym kordonem bezpieczeństwa elektrownie w Quebec, a następnie przystąpiono do wydobywania szczątków pozostałych po rakiecie balistycznej. Wykorzystano do tego ekipy budowlane, które przy okazji rozpoczęcia odbudowy głównego budynku sterowniczego na pierwszym miejscu usuwały szkody - spowodowane przez rakietę balistyczną - w postaci gruzów, a także pozostałości po rakiecie. Szczątki zostały zabezpieczone przez służby kontrwywiadowcze, a następnie przewiezione do Kanadyjskiego Centrum Naukowego, którego lokacja jest poufna. Kanadyjscy inżynierowie rozpoczęli analizowanie fragmentów rakiety balistycznej.
W tym samym czasie główna komisja śledcza zajęła się gromadzeniem materiałów filmowych z kamer przemysłowych, a także materiałów zawartych w internecie przez licznych użytkowników smartfonów, w zakresie odnajdywania kadrów filmowych w momencie przelatywania rakiety balistycznej i jej trafienia w budynek elektrownii w Quebec. Zgromadzone materiały okazały się bardzo pożyteczne dla dalszego śledztwa. Ze względu na liczne podejrzenia Wielkiej Brytanii o zamach terrorystyczny - pobrano z serwerów Kanadyjskich oraz Brytyjskich materiały z licznych testów rakietowych, w tym także z ostatniego testu rakietowego z wykorzystaniem głowicy atomowej wystrzelonej za pośrednictwem okrętu podwodnego. Stworzone symulacje, a także porównania geometrii, proporcji i "sylwetek" rakiet nośnych Armii Wielkiej Brytanii pozwoliły na potwierdzenie pierwszych podejrzeń względem tego kraju. Mimo różnicy w kolorystyce rakiet z filmów - proporcje nadal zostały niezmienione. Komisja miała na uwadze fakt, że odpowiedzialnymi za ten zamach terrorystyczny mogą być także rządy Bharatu, Rosji, czy też Włoch - z uwagi na podobieństwo budowy rakiet balistycznych pochodzących z tej samej serii badań i wdrożeń - jednak wyeliminowano wszystkie te pozostałe rządy z uwagi na brak motywu. Dodatkowo Bharat wysłał swoich ekspertów rakietowych - czego z pewnością nie uczyniłby, gdyby był winny temu terrorystycznemu atakowi. Włosi zaś byli zajęci w Afryce Północnej, a Rosjanie byli za bardzo zszokowani wydarzenia z Ameryki Południowej, aby przeprowadzić taką akcję uderzeniową.
Atak rakietowy został dodatkowo dokonany pod koniec 2 kwartału - w niedługi czas po wydaniu Brytyjczykom przez rząd Kanadyjski jeńców Brytyjskich - co dodatkowo utrwaliło teorię brytyjskich rakiet balistycznych. Rząd Wielkiej Brytanii nieoficjalnymi ścieżkami także wygrażał się podobnymi atakami, jeżeli rząd Kanady nie podpisze ostatecznej wersji ultimatum-rozejmu postawionego przez Rząd Wielkiej Brytanii. Brytyjczycy mieli także jako jedyni niezbędną wiedzę na temat miejsca umiejscowienia Kanadyjskich Elektrowni Atomowych z uwagi na Kanadyjskie uczestnictwo w idei Commonwealthu. Ten sam rząd także wiedział, że anty-rakietowa obrona Kanadyjska miała być gotowa do operacji na 2 dni przed bezpośrednim trafieniem budynków Elektrownii Atomowych, a powszechnie jest wiadomo, że Wielka Brytania dysponuje siecią satelit szpiegowskich do wykrywania tego typu rozstawień. Podróż okrętu Brytyjskiego z Wysp Brytyjskich w kierunku Islandii - miała na celu pozostawienie poszlak i zrzucenie winy na Blok Wolnych Narodów, czy też winy na tzw. Terrorystów z Frontu Ludzkości. Rząd Kanadyjski wobec tych pogróżek, zaoferowania przez Wielką Brytanię "faktycznego optymalnego rozejmu", a także zbliżających się zagrożeniem z Marsa - uległ żądaniom Wielkiej Brytanii, jednak ta postanowiła i tak dokonać poza wzrokiem opinii publicznej - rewanżyzmu rakietowego.
Kanadyjskie Centrum Naukowe podczas działania Komisji Śledczej pozyskało także specjalistów od Brytyjskiej Technologii Rakietowej - co przyspieszyło proces badania szczątków po ostrzale rakietowym Quebec i Hawke's Bay. Dzięki wzmożonej pracy badawczej na tle wielu "przemalowanych" elementów udało się odnaleźć bardzo dobrze zachowany Brytyjski mikrokomputer. Specjaliści od Brytyjskiej Technologii Rakietowej pochodzący z Bharatu natychmiast rozpoznali znalezisko - co jest jednoznacznym i ostatecznym dowodem na winę Wielkiej Brytanii odpowiadającej za ten akt terroru.
Jakby tego było mało ustalono współpracę między terrorystami z Brazylii, a także tymi z Wielkiej Brytanii. Liczne rozmowy Brytyjsko-Brazylijskie i liczne wdrożenia chemicznej bronii w Londynie nie są bowiem niewidoczne dla ludzkiego oka. Obydwa państwa mimo istnienia pomiędzy nimi stanu wojny - poprzez złamanie przez Brazylię traktatu pokojowego z Medelin - wspierając się jak widać...
Wielka Brytania ukryła także ruchy swoich okrętów podwodnych poprzez wykorzystanie kontrwywiadu wojskowego. Jest to niepełny dowód, jednak pozostałe dowody są wystarczająco kompetentne, aby obarczyć aktualny rząd Brytyjski odpowiedzialnością za największą katastrofę środowiskową XXI wieku. Eksplozja reaktora w Hawke's Bay była o wiele tragiczniejszą w skutkach awarią niż awarie w Fukushimie - gdzie ostatecznie zadziałały stosowne zabezpieczenia - czy też Reaktora w Czarnobylu - gdzie nie doszło do żadnego ataku rakietowego przypominającego ten dokonany przez Rząd Brytyjski, a błąd wyniknął z natury ludzkiej...Kanadyjska Komisja Śledcza udostępnia cały materiał dowodowy światowej opinii publicznej, a także wszystkim demokratycznym państwom - zwłaszcza z BWN. Rząd Kanadyjski alarmuje także przed wszelkimi układami z Wielką Brytanią. Traci ona swoją wiarygodność - czego pierwotnymi przejawami były ciągłe zmiany w Brytyjskiej polityce, a także Brytyjski imperializm w demokratycznej Wielkiej Brytani, który wielu narodom świata zabrał swoją niezależność...
Dowody przedstawione przez kanadyjską komisję są mocne. Bardzo mocne. A całość potwierdzona została przez indyjskich ekspertów który z brytyjskimi systemami balistycznymi są bardzo dobrze obeznani - w końcu Wielka Brytania tę technologie Indiom właśnie przekazała.
Świat jest oburzony tym wynikiem, a reputacja kolejnego kraju ląduje na dnie - tym razem jest to Wielka Brytania. Nie żeby reputacja Zjednoczonego Królestwa była i tak jakoś szczególnie wysoka.
Oburzeni są jednak szczególnie sami Brytyjczycy. Rząd od kilku kwartałów ze swojej polityki zagranicznej uczynił kolejkę górską, ale teraz chyba ta kolejka dojechała do końca. Brytania najpierw podbiła Florydę, następnie straciła ją w wyniku najazdu kanadyjskiego, następnie groźbami ataku balistycznego wynegocjowała pokój z rzekomo sowitą i wystarczającą zapłatą, aby ostatecznie ataku balistycznego i tak dokonać. A teraz radioaktywna chmura ze zniszczonej przez Brytanię elektrowni opadła na Wyspy Brytyjskie? Ludzie mają dość. Mimo opadu radioaktywnego masowo wychodzą na ulicę i protestują, a przed Pałacem Buckingham oraz Parlamentem zebrały się tysiące osób z transparentami które nie oczekują niczego więcej niż normalizacji polityki i dymisji rządu.
Czarnobyl 2 w Hawke's Bay
Akcja ratunkowa Kanady z wielu przyczyn została opóźniona. Przy reaktorze operowała tylko i wyłącznie straż pożarna z miasta i okolic. Głównie siły kanadyjskich akcji ratunkowej skupiły się na udzielaniu pomocy miejscowym, a dopiero po kilku dniach gdy chaos w okolicy został mniej więcej opanowany przystąpiono do działań przy reaktorze. Liczni strażacy wykazywali już oznaki choroby popromiennej, a pomoc ludności cywilnej była niewystarczające przy skali tego problemu. Zaczęto przygotowywać się do ewakuacji. I wtedy nastąpiła tragedia jakiej nikt się nie mógł spodziewać.
Pod zdewastowany budynek elektrowni podjechały właściwe siły kanadyjskie, a nad dachem znalazły się helikoptery z materiałami sypkimi które miały przykryć reaktor. Ziemia jednak się zatrząsnęła się pod stopami ratowników i wszyscy zobaczyli oślepiający blask. Stopione fragmenty rdzenia reaktora przedarły się jakimś cudem przez podłoże i dotarły do zbiorników z wodą które służyły do chłodzenia reaktora. Woda wyparowała i gwałtownie wzrosło ciśnienie. W mniej niż sekundę nastąpiła potężna eksplozja, a dosłowną chwilę potem wessane do środka powietrze wywołało kolejny wybuch.
Budynek elektrowni w Hawke's Bay przestał istnieć, a biorący udział w akcji ratownicy zginęli. Na całe miasto i okolice opadł materialny radioaktywny pył. Pożar rozrósł się do niewyobrażalnych rozmiarów, a radioaktywna chmura zakryła połowę nieba. Wraz z pyłem i deszczem izotopy opadły na cała Nową Fundlandię, wybrzeże Półwyspu Labrador oraz do Atlantyku. Strażacy czekają na dalsze rozkazy, a cały świat patrzy z przerażeniem na zdjęcia z tej tragedii. Nie wszyscy jeszcze są pewni rozmiarów tej tragedii i jej przyszłych skutków. Niektórzy Kanadyjczycy oskarżają rząd o nieudolność lub nawet o celową opieszałość.
Wielka Brytania: 1 sektor usług nieaktywny Niemal cała wyspa, jej wody, gleby zostały skażone radioaktywnymi materiałami o różnym okresie połowicznego rozpadu. Nasi eksperci medycyny przewidują najgorsze.
Francja: 1 sektor usług nieaktywny - ewakuacja wybrzeża Wybrzeże Atlantyku jest lekko skażone.
Wielka Brytania: -25% poparcia W całym kraju mają miejsce antyrządowe demonstracje. Największa ma miejsce w centrum Londynu. Reputacja Wielkiej Brytanii dołączyła do Włoch i Brazylii.
Drugi Czarnobyl:
Kanada: -4% poparcia Niech Bóg ma w opiece Kanadę i resztę świata. W miejscu elektrowni Hawke's Bay powstał półkrater z płonącym rdzeniem w środku. Z krateru non stop wypluwane są radioaktywne izotopy do atmosfery. Radioaktywna chmura skaziła całą Nową Fundlandię i część wybrzeża Półwyspu Labrador. Sytuacja jest tragiczna. Zależnie od wiatrów ta nowa, gigantyczna chmura ruszy ponownie nad Atlantyk lub Kanadę. Służby ratunkowe czekają na zmiany w rozkazach.
Rząd Kanady przedstawi wkrótce plan zmiany taktyki w związku z tragedią w Hawke's Bay.
//jeśli edycja bedzie trwała dalej
Szefunio Gracz
Liczba postów : 548 Join date : 04/02/2020
Temat: Re: Ostrzał na Kanadę Wto Gru 01, 2020 12:10 am
- Zwracamy się do świata z prośbą o udostępnienie Samolotów Transportowych lub Bombowców przezbrojonych na zapotrzebowania cywilne - do zrzucenia ładunków piachu, boru, gliny, cementu, etc. - Prosimy także o wsparcie finansowe dla akcji, gdyż jest to katastrofa z którą ludzkość jeszcze nigdy się nie zmierzyła. - Przy okazji prosimy także o nowoczesne silniki wysokoprężne III i IV Generacji w celu zbudowania za ich pośrednictwem ogromnej mocy hydroforów. - Prosimy także o wsparcie przemysłów budowlanych i wydobywczych z całego świata w zakresie dostarczania piachu, żwiru, betonu, dolomitu, etc. - Płyny Lugola także przydadzą się akcji. - Prosimy także o ogromne pojemniki na substancje radioaktywne.
Niedawna tragedia zmusiła rząd Kanady do szybszych i o wiele bardziej zaawansowanych działań niż oczekiwano z początku. Sztab ekspertów opracował plany operacji, która natychmiast została rozpoczęta.
W okolice reaktora sprowadzono zgromadzone zapasy materiałów sypkich, między innymi boru i dolomitu, które miały stanowić główny środek gaśniczy pożaru reaktora. W całym kraju przestawiono także produkcje na potrzeby tej akcji i gdzie tylko można było, to tam wydobywano potrzebne materiały i ekspresowo transportowano jest w okolice Nowej Fundlandii. Następnie bohaterscy kanadyjscy piloci śmigłowcami cywilnymi transportowali materiały nad płonący reaktor i zrzucali je prosto w niego. Cała operacja musiała być prowadzona bardzo precyzyjnie, a operowanie w tak ciężkich warunkach nie pozwalało na błędy.
W tym samym czasie do Hawke's Bay ściągnęły liczne maszyny budowlane. Jednym z kolejnych celów, poza ugaszeniem reaktora, było stworzenie okalającego reaktor pierścienia z betonu który zapobiegłby ewentualnemu przemieszczeniu się półpłynnego rdzenia do wód morskich i spowodowania kolejnego, fatalnego dla całej ludzkości trzeciego wybuchu. Te prace także były bardzo ciężkie do przeprowadzenia z racji ogromnego promieniowania w całej okolicy byłej elektrowni.
Tam gdzie można było kanadyjski rząd starał się transmitować całą operację by Kanadyjczycy i świat mogli zobaczyć bohaterstwo walczących z atomową siłą. W równowadze do tego świat obiegały widoki tysięcy uchodźców z Nowej Fundlandii, a także przerażające obrazy z obozowych szpitali.
W Nowej Fundlandii wszystko została dostosowane pod prowadzenie akcji gaśniczej. Pojazdy biorące w niej udział miały pierwszeństwo, a wokół zorganizowano liczne prowizoryczne lotniska dla śmigłowców. Rozpoczęła się masowa akcja ewakuacyjna i obywateli Nowej Fundlandii zaczęto przenosić na kontynentalną część kraju, głównie w okolice Blanc-Sablon. Tam stworzono ogromny prowizoryczny szpital i obóz mieszkalny. Sytuacja wielu mieszkańców jest tragiczna i wiele osób umiera na chorobę popromienną.
Akcja gaśnicza natomiast trwała i walka z pożarem zaczęła dawać swoje efekty. Tony materiałów zrzuconych ze śmigłowców znacząco ochłodziły reaktor. Betonowy pierścień powstał. Wtedy przystąpiono do kolejnej akcji - w związku z mniejszą temperaturą przystąpiono do akcji ochładzania reaktora wodą z okolicznego wybrzeża. Wcześniej było to niemożliwe - przy ogromnej temperaturze woda po prostu by wyparowała natychmiastowo. Okoliczną zatokę zabezpieczono przed wydostawaniem się czegokolwiek z jej wód, a następnie dwa niszczyciele które zacumowały w okolicy zaczęły swoimi zmodyfikowanymi silnikami pompować wodę morską korzystając z przygotowanej do tego instalacji. Woda zaczęła wlewać się tonami do pozostałości reaktora i bardzo szybko parować - natłok był jednak zbyt duży. Reaktor zaczął się schładzać. Gotująca się woda była odprowadzana, a świeża cały czas napływała. Wkrótce Kanadyjczycy ogłosili sukces - pożar został opanowany. Nie jest to jednak koniec problemów.
Koniec pożaru oznacza brak kontynuacji radioaktywnej chmury. Reaktor jednak aktualnie jest całkowicie odsłonięty i wysoce promieniotwórczy. Dodatkowo cała wyspa jest pokryta materiałami promieniotwórczymi. By móc ogłosić pełen sukces Kanadyjczycy muszą stworzyć pokrywę ochronną nad szczątkami reaktora która ochroni świat przed jego oddziaływaniem.
Jednak radioaktywna chmura która wydobywała się z reaktora jeszcze w czasie akcji gaśniczej nadal stanowi zagrożenie. Wiatr wyraźnie osłabł i gdyby nie to, że wcześniej wiał na zachód, to prawdopodobnie chmura ruszyłaby nad Kanadę. Jednak aktualnie zatrzyma się nad Nową Fundlandią - co stanowi zagrożenie dla i tak już śmiertelnie narażonych pracowników biorących udział w operacji gaśniczej, ale także dla wszystkich mieszkańców północno-wschodniej Kanady.
___
Reaktor ugaszony - niezwłocznie należy zacząć budowę kopuły ochronnej. Ponad 400 tysięcy osób opuściło Nową Fundlandię i tłoczy się w obozach dla uchodźców. Setki ludzi zmarło już na chorobę popromienną. Radioaktywna chmura zagraża płn-wschodnim wybrzeżom Kanady - w tym rejonie aktualnie znajdują się uchodźcy z Nowej Fundlandii.